Przelewy przez Internet – co nam dają?

0
1282

Korzystając z internetu, możemy dziś nie tylko zapłacić za prąd czy przelać pieniądze córce, ale także zrobić zakupy i zarejestrować się do lekarza. Możliwości jest tak wiele, że Internet zdominował świat i uprościł naszą komunikację. Jednym z jego najważniejszych „odkryć” jest szybkie przelewanie pieniędzy. Korzystasz z tej opcji?

Jak przelewać szybko?

Szybkie przelewy to nie tylko wymysł jednego czy dwóch państw, ale sposób wykorzystywany na całym globie. Tak samo z tej formy przekazywania pieniędzy korzystają mieszkańcy Szwajcarii, jak i Etiopii, USA czy Australii. Cały świat może między sobą przelewać pieniądze w bardzo prosty i szybki sposób. Wszystko opiera się o instytucje finansowe, które nadzorują przepływ pieniędzy.

Co nam to daje?

Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Nie trzeba już bowiem wybierać się do banku, wypłacać pieniędzy i kierować się na pocztę, by przekazać pieniądze w dane miejsce. Teraz wystarczy włączyć komputer, wybrać właściwą opcję i… już. Gotowe. Oszczędność czasu jest tu więc wyjątkowo duża. To jednak niejedyny atut przelewów internetowych, ponieważ każdy, kto z nich korzystał, docenił je za sprawą.. wygody.

Wygoda

O wygodzie można mówić wiele i w tym wypadku jest to jak najbardziej uzasadnione. Nie musieć wychodzić z domu i iść na pocztę, szukać miejsca, stać w kolejce, wypisywać druczków. Wszystko to zniknęło, odkąd wprowadzono szybkie przelewy online. Dzięki temu każdy może teraz bez przeszkód kupić to, na co ma ochotę, nie przejmując się czasem i niewygodą. Każdy robi to na tyle wygodnie, na ile jego fotel mu pozwala. Co więcej, poza standardową opcją, niemal każdy bank umożliwia skorzystanie z opcji natychmiastowej. Co daje nam taka opcja, zapytaliśmy o to Szymona Tracza, z portalu Portfel24.

Dzięki opcji przelewu natychmiastowego przelew jest w stanie trafić z jednego konta na drugie niemal błyskawicznie, w ciągu kilku czy kilkunastu sekund. To idealna opcja, jeśli zależy nam na tym, by przelew trafił do odbiorcy możliwe najszybciej.

Bezpieczeństwo

Jednak płatności przez Internet, zwłaszcza te w szybkich technologiach, wiążą się z bezpieczeństwem. Nie da się bowiem ukryć, że dzięki szyfrowaniu i szybkości transakcji, możliwości na kradzież są zdecydowanie zbyt małe. Każdy bank czy instytucja pilnująca przelewów wie, że to właśnie bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Dlatego bez obaw możemy korzystać z nowych czasów.

Udzielanie pożyczek i kredytów przez internet

Przelewy internetowe miały również ogromny wpływ na udzielanie kredytów drogą internetową. Dzięki nim, nie jest konieczne odwiedzanie placówek stacjonarnych. Składając wniosek o kredyt internetowy , wszystkie formalności możemy załatwić całkowicie zdalnie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że posiadamy przy sobie aktualny dowód osobisty, dostęp elektroniczny do konta bankowego oraz telefon komórkowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here