Z filtrem cząstek stałych nie ma żartów

0
1273

Nie należy lekceważyć rzeczy wydawałoby się błahych, bo od nich zaczyna się doskonałość. Doskonałość rzeczy i pomysłów. Gdyby ktoś kiedyś jak Archimedes w wannie nie zauważył, że do prawidłowej pracy pewnego urządzenia potrzeba dość wysokiej temperatury nie mielibyśmy dziś w samochodach filtrów oczyszczających spaliny z drobin niespalonej materii. Są to tak zwane filtry cząstek stałych.

W północnej części wschodu naszego kraju znajduje się miasto stolica rejonu, gdzie usługi w zakresie przystosowania użytkowanych przez długi czas filtrów zajmuje się wiele firm. Jedną z nich jest firma znana na tamtejszym rynku. Regeneracja filtra DPF u turbokrymar.pl jest możliwa dla wszystkich potrzebujących i posiadających samochody ze wspomnianym filtrem.

Dokładna regeneracja filtrów DPF w Białymstoku nie odbiega od takiej samej usługi w innym rejonie Polski. Technologia czyszczenia odbywa się z użyciem środków chemicznych. Płukanie skutecznymi preparatami pozbawia całego nalotu sadzy z wnętrza zbiornika filtra.

Wkład porcelanowy, który został powleczony filmem z cząstek węgla nie jest w stanie wychwycić więcej cząsteczek. Mikroskopijne otwory w porcelanie są zatkane. Częściowo można usunąć sadze wypalając ja w piecu zbiornika. Zwiększenie izolacyjności obudowy powoduje zwiększenie temperatury wewnątrz zbiornika filtra DPF. Wysoka temperatura zamienia sadzę w rozżarzone drobiny materii, które zmniejszają swoje wymiary i osadzają się w postaci popiołu wewnątrz porowatej substancji.

Regeneracji filtrów cząstek stałych FAP DPF trzeba dokonywać regularnie. Powtarzalność jest tu kluczem do sukcesu.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego trzeba dokonywać regeneracji filtra. Z przepełnionym filtrem samochód nie nie spełnia norm dopuszczających go do ruchu. Podczas kontroli na drodze można otrzymać mandat o dość znacznej wysokości, a auto zostanie wycofane z ruchu do chwili usunięcia usterki. Niestety pożegnamy się też z dokumentami samochodu, które zostaną przesłane do urzędu, który go wystawił.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here