Jak założyć bloga w internecie

Nauka obsługi WordPressa to podstawowa kwestia dla każdego, kto myśli o tworzeniu własnych stron internetowych. WordPress to system zarządzania treścią, który pozwala na tworzenie dowolnych treści oraz edytowanie ich w razie potrzeby. Można więc powiedzieć, że WordPress jest narzędziem, które pozwala na stworzenie strony od postaw. Warto więc zainwestować pieniądze oraz czas w naukę korzystania z tego narzędzia, ponieważ może to duże korzyści.

Sprawne korzystanie z WordPressa pozwala na przykład na tworzenie sklepów internetowych i swobodne zarządzanie nimi. W dzisiejszych czasach branża e-commerce jest niezwykle popularna i coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie sklepów internetowych. Jednak zamiast WordPressa najczęściej korzystają oni z oprogramowania sklepowego, dzięki któremu można stworzyć sklep w zaledwie kilka godzin. Takie rozwiązanie, mimo swojej prostoty posiada wiele wad, o których warto wspomnieć. Mianowicie korzystanie z takiego oprogramowania wiąże się z koniecznością odnawiania subskrypcji co miesiąc, która niestety jest dość droga. Jeśli zapomnimy o opłaceniu abonamentu, nasz sklep internetowy przestanie działać co w przypadku dobrze prosperującego sklepu nie powinno się przytrafić. Ponadto oprogramowanie sklepowe często bywa wadliwe, w związku z czym możemy mieć różnego rodzaju problemy z dostaniem się na swoją własną stronę i edycją treścią. Na koniec warto dodać, iż sklepy stworzone przy pomocy takiego oprogramowania przystosowane są raczej do handlu w oparciu o rynek zagranicznych.

Widzimy więc, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest nauka WordPressa i tworzenie własnych, darmowych stron internetowych z jego pomocą. W internecie znajduje się całe mnóstwo poradników, dzięki którym dowiemy się na przykład jak założyć bloga na wordpress. Jest to najprostszy typ strony, dlatego też wiele poradników zostaje opracowanych właśnie w oparciu o tworzenie bloga. Sam WordPress cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród blogerów, ponieważ pozwala na stworzenie tego typu strony w zaledwie kilkadziesiąt minut. Jeśli myślimy o własnej stronie internetowej, to oprócz WordPressa warto też przyswoić sobie dwa bardzo ważne zagadnienia, jakimi są domena oraz hosting. Domena to nazwa naszej strony, którą wpisujemy w przeglądarkę internetową, najczęściej z rozszerzeniem .pl.

Zakup i rejestracja domeny odbywa się za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów, a koszt takiej usługi oscyluje zazwyczaj w granicach kilkunastu złotych. Hosting z kolei to serwer, który przechowuje wszystkie dane naszej strony internetowej. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że bez inwestycji w hosting i domenę nasza strona nie będzie miała szansy działać od strony technicznej, a bez znajomości obsługa WordPressa nie będziemy mieć możliwości zamieszczania jakichkolwiek treści na stronie. Jeśli nie chcemy inwestować swoich pieniędzy w kursy obsługi WordPressa, to warto poszukać darmowych poradników internecie. Istnieje bowiem kilka wartych polecenia portali, które znacznie pomagają w nauce obsługi tego narzędzia.

Jednym z takich portali jest na przykład https://stworzycstrone.pl/. Znajdują się tam różnego rodzaju praktyczne porady dotyczące tworzenia stron internetowych, a co najważniejsze, możemy tam znaleźć obszerny poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www. Jest to poradnik stworzony w formie filmu, który trwa niemalże 40 minut. Są w nim wytłumaczone wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące WordPressa oraz przedstawiony jest proces tworzenia strony internetowej od chwili wybrania motywu, do momentu stworzenia funkcjonalnej strony, która będzie dostępna dla innych ludzi. Tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl to bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób które dopiero stawiają pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych. Poradnik, który został stworzony przez właściciela tego serwisu jest niezwykle wartościowy, a sam sposób narracji autora sprawia, że ogląda się go z naprawdę dużym zaciekawieniem. Warto zainteresować się tym poradnikiem, jeśli myślimy o stworzeniu własnej strony internetowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here