Pensja minimalna

Polacy od lat walczą o wzrost pensji minimalnej. Od pewnego czasu nasze wynagrodzenie systematycznie wzrasta, ale niestety nadal nie zarabiamy wystarczająco dużo, żeby móc godnie żyć. Tak naprawdę minimalne wynagrodzenie czasami ledwie wystarcza na opłacenie mieszkania i rachunków. Niewiele już zostaje na jedzenie, a o pozostałych przyjemnościach nawet nie myślimy. Nauczyliśmy się z tym jakoś żyć, ale bywa to bardzo frustrujące i męczące.

Obecnie w naszym kraju jest wyraźny podział na osoby, które zarabiają bardzo dużo oraz na te, które mają jedynie pensje minimalną i ledwie wiążą koniec z końcem. W ostatniej kampanii wyborczej obiecywano nam, że nasze wynagrodzenie znacznie wzrośnie. Padały kwoty, które naprawdę mogłyby być satysfakcjonujące, ale najniższa płaca w 2020 roku będzie znacznie niższa od tej kwoty, który obiecywał jeden z kandydatów na prezydenta. Cóż, wybory się skończyły, więc nie trzeba już realizować swoich obietnic. Ważne, że ma się władzę i stanowisko.

Jeżeli chcesz wiedzieć ile wynosi najniższa krajowa w 2020, to nie oczekuj większych rewelacji. Wiadomość ta nie sprawi, że się uśmiechniesz i będziesz mógł zacząć myśleć o tym, żeby w końcu kupić sobie porządne buty czy też wyjechać na wakacje. Pensja minimalna w Polsce w 2020 roku będzie co prawda wyższa i to powinno cieszyć. Jednak znowu najbardziej poszkodowani będą Ci, którzy zarabiają trochę więcej niż wynagrodzenie minimalne. Najbardziej ucierpią pracownicy budżetówki, którzy od lat nie mają podwyżek, a ich wynagrodzenie jest niewiele wyższe od minimalnej krajowej.

Każda podwyżka płacy minimalnej jest ważna, ale niestety w naszym kraju wzrost wynagrodzenia wiąże się z większym wzrostem cen. Tak naprawdę nie zarabiamy więcej. Mamy może większą ilość pieniędzy w portfelu, ale znacznie więcej musimy wydać na podstawowe produkty. W rezultacie starcza nam na mniej i to jest bardzo przykre. Niestety nic nie zapowiada tego, żeby w naszym kraju coś się zmieniło. Zdecydowanie lepiej brać socjal niż pracować za minimalne wynagrodzenie.

Przeczytaj też: Czym jest ziołomiód z pokrzywy?

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here