Najpopularniejsze formy płatności mobilnych – sprawdź, jak działają

Płatności mobilne to obecnie najszybszy sposób na dokonanie płatności – zarówno w przypadku tradycyjnych terminali płatniczych, jak i w Internecie. Z roku na rok coraz większy procent Polaków decyduje się na korzystanie z tego rozwiązania – sprawdź, czym dokładnie płacą i jak to działa!

Kod BLIK

Płatności za pośrednictwem BLIK-a są już normą w niemal każdym większym banku. W celu dokonania płatności, wystarczy wejść w aplikację mobilną banku i wygenerować jednorazowy kod. Kod z ekranu telefonu wystarczy wprowadzić w terminal płatniczy. Ostatnim krokiem, w przypadku płatności przekraczającej określoną kwotę, jest potwierdzenie płatności na telefonie; w większości banków należy wpisać w tym celu kod PIN przypisany nam w aplikacji banku. BLIK-iem można zapłacić w większości sklepów, a nawet wpłacić lub wypłacić z jego pomocą pieniądze w bankomacie.

Apple Pay i Google Pay

To popularne portfele elektroniczne – wystarczy dodać do nich kartę płatniczą, a tradycyjny skórzany portfel nie będzie stanowił już więcej zbędnego balastu. Płatności za pośrednictwem telefonu są niezwykle szybkie i bezpieczne. Wystarczy przyłożyć smartfon do terminalu płatniczego, a następnie potwierdzić płatność za pomocą wybranego zabezpieczenia: kodu, odcisku palca lub skanu twarzy. Jeśli więc nie potwierdzimy płatności na ekranie własnego telefonu, do transakcji po prostu nie dojdzie. Obecnie większość nowszych modeli telefonów wyposażona jest w moduł NFC umożliwiający płatności zbliżeniowe.

Garmin Pay

To co prawda mało popularna opcja w naszym kraju, ale i ona powoli zdobywa swoich zwolenników. System pozwala na płatność smartwatchem – rozwiązanie to można zaimplementować zarówno do systemu Android jak i do iOS-a. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie należy wprowadzić 4-cyfrowy kod, który będzie służył do potwierdzania płatności.

BLIK, wirtualny portfel czy płatność za pomocą zegarka – wszystkie opcje pozwalają na szybką i bezproblemową płatność, a część z nich jest dostępna także w systemach płatności (jak przelewy24.pl). Być może za ich sprawą portfele już za kilka lat okażą się przeżytkiem!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here