Walka z chwastami w kukurydzy

Kukurydza to bardzo popularna roślina uprawna w naszym kraju. Ze względu na wiele wartości odżywczych, na witaminy, minerały jak również z uwagi na stosunkową łatwość w hodowli, kukurydza jest często spotykaną uprawą.

Jednakże jest to także roślina narażona na działanie różnych chwastów. Aby móc skutecznie z nimi walczyć, potrzeba jest zastosowania odpowiednich środków chemicznych. Nie każdy środek obecny na rynku będzie tym wskazanym i najlepszym. My wskażemy tymczasem na Metodus 650 WG. Jest to powszechnie znany wśród hodowców kukurydzy środek zwalczający wiele różnych chwastów. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie powoduje żadnych niepożądanych działań, a jednocześnie też jest on bardzo skuteczny. Mowa jest tutaj o środku zaliczanym do grupy herbicydów o działaniu selektywnym. Środek ten stosowany jest doglebowo, a przygotowywany jest on w formie zawiesiny wodnej. Mówiąc o Metodusie 650 WG, należy wskazać na trzy podstawowe substancje czynne, które są obecne w owym produkcie. Mowa jest mianowicie o izoksaflutolu, o mezotrionie oraz o terbutylazynie.

Mamy do czynienia ze sporą grupą chwastów atakujących uprawy kukurydzy, które są bardzo wrażliwe na ów preparat

preparat

Między innymi można tutaj wskazać na fiołek polny, chwastnicę jednostronną, komosę białą czy też na tobołki polne. Środek działa także na rdest ptasi, ale w ograniczonym zakresie. Metodus 650 WG jest środkiem przeciw chwastom, którego skuteczność może zostać obniżona w sytuacji, gdy mamy do czynienia z okresem suszy. Warto także wskazać na stronę internetową, która znajduje się pod adresem https://innvigo.com/metodus-650-wg/. Tam można pozyskać szczegółowe informacje na temat działania i skuteczności działania owego środka na chwasty. Walka z chwastami pojawiającymi się w kukurydzy jest możliwa, jest konieczna i tak naprawdę nie jest ona bardzo trudna. Jednakże bardzo ważne jest to, aby zastosować odpowiednie środki chemiczne w odpowiednim momencie, w oznaczonym czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here