podłoga

O czystość powinniśmy dbać nie tylko w domu, ale również w przestrzeni firmowej i publicznej. Nic tak nie psuje wizerunku jak niedoczyszczone podłogi i inne brudne powierzchnie. W tych przedsiębiorstwach, gdzie wymogi higieniczne i sanitarne są bardzo wysokie, trudno obejść się bez profesjonalnego sprzętu do czyszczenia. Czyli takich urządzeń, które potrafią skutecznie wyczyścić nie tylko widoczne, ale przede wszystkim te niewidzialne dla ludzkiego oka zabrudzenia. Których urządzeń nie może zabraknąć w dbającej o porządek firmie?

Odkurzacze

We współczesnych przedsiębiorstwach coraz rzadziej spotykamy pracowników, którzy do sprzątania firmowych powierzchni używają miotły. Taki klasyczny sprzęt w warunkach przemysłowych nie jest bowiem ani praktyczny, ani skuteczny. Przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w profesjonalne odkurzacze. Duży wybór takich urządzeń oferuje sklep internetowy Pureco. Pełna oferta sprzedawcy dostępna jest pod adresem https://pureco.pl/.

Warto podkreślić, że katalog produktów obejmuje wyroby w szerokim przedziale cenowym. Najtańsze odkurzacze można z powodzeniem używać do sprzątania biur, pomieszczeń handlowych, sal restauracyjnych, instytucji kulturalnych (np. kin, teatrów). Urządzenia te charakteryzują się zwiększoną wydajnością pracy w porównaniu ze zwykłym odkurzaczem. Są lekkie oraz ciche. Do tego posiadają wytrzymały i odporny na zginanie i pęknięcia wąż.

W sprzedaży dostępne są także odkurzacze dedykowane do obiektów, w których bardzo ważna jest jakość powietrza (np. szpitali). Posiadają bowiem specjalne filtry. Tego typu urządzenia nadają się do sprzątania nie tylko odpadów, ale także płynów. W trudnych gospodarczo warunkach sprawdzają się z kolei odkurzacze przemysłowe.

Maszyny i roboty czyszczące do podłóg

Profesjonalne sprzątanie nie polega jednak jedynie na usunięciu nieczystości, ale także odpowiednim umyciu oraz wyszorowaniu podłogi. Niezwykle przydatne w tej kwestii są maszyny do czyszczenia podłóg. W opcji są zarówno modele prowadzone, jak również samojezdne maszyny czyszczące. Warto przeglądnąć ofertę Pureco.pl i wybrać urządzenie, które sprawdzi się w warunkach danego przedsiębiorstwa. W razie czego można skontaktować się z przedstawicielami sklepu, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie.

Należy podkreślić, że współczesne maszyny czyszczące wyposażone są w podajniki i dystrybutory środków chemicznych. W ten sposób mamy gwarancję, że każdy odcinek podłogi będzie tak samo czysty. Maszyny są łatwe w obsłudze. Operator steruje urządzeniem przy pomocy prostego panelu.

Szczególnie godne uwagi są roboty czyszczące, które pozwalają na zautomatyzowane sprzątanie oraz ograniczenie ilości wody. Autonomiczny robot przeznaczony jest do sprzątania na sucho i na mokro. Maszyna posiada zintegrowane czujniki ruchu, kamery i sonary, które wykrywają przedmioty i osoby, co niweluje ryzyko kolizji. Pracą urządzenia można sterować z telefonu za pośrednictwem aplikacji.

Szorowarki i polerki

W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, z całą pewnością przydadzą się szorowarki i polerki. Takie sprzęty dedykowane są do gruntownego czyszczenia i wykonywania specyficznych zabiegów renowacyjnych. 

Sprawdzają się w krystalizacji marmuru oraz konserwacji i polerowaniu podłóg winylowych i syntetycznych. Szorowarki naciskają bezpośrednio na posadzkę, przez co umożliwiają uzyskanie doskonałych rezultatów sprzątania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here