internet

Jeśli prędkość Internetu powstrzymuje Cię przed trzydniowym upijaniem się mediami, może nadszedł czas, aby sprawdzić, czy naprawdę dostajesz to, za co płacisz. Pierwszym krokiem do sprawdzenia szybkości Internetu jest przeprowadzenie testu szybkości. Zaleca się korzystanie z mnóstwa różnych dostępnych stron, które pomogą Ci sprawdzić jaką prędkość Internetu posiadasz. Ważne jest również, aby chronić swoją sieć bezprzewodową hasłem, aby niepożądani goście nie zajmowali cennej przepustowości i nie zmniejszali prędkości Internetu, za którą płacisz.

Większość dostawców usług internetowych oferuje pakiety o różnych prędkościach, które zaczynają się od około 5 Mb / s. Robiąc zakupy w serwisie internetowym, należy zapoznać się z drobnym drukiem. Większość firm ogłasza, że ​​przyspiesza do określonej liczby, ale w rzeczywistości prędkości, które otrzymujesz, są znacznie niższe. W większości przypadków w jednej sieci bezprzewodowej znajduje się wiele urządzeń, co wymusza przydzielenie części przepustowości do każdego urządzenia, zmniejszając prędkość.

Dostawcy usług internetowych mogą zagwarantować tylko określoną prędkość; jest to zwykle wspomniane drobnym drukiem w reklamowanej transakcji. Jeśli widzisz reklamę o szybkości 50 Mb / s, są szanse, że prędkość nigdy nie osiągnie 50 Mb / s, a podczas surfowania po Internecie w sieci, do której jest podłączonych wiele urządzeń, uzyskasz średnio mniej niż połowę tej prędkości. Niestety, nawet jeśli zadzwonisz i narzekasz na swoje prędkości, jest szansa, że ​​przyspieszą one tylko do reklamowanej stawki tylko przez krótki czas, zanim ponownie zmniejszą średnią prędkość internetu w Twoim domu.

Jeśli jesteś niezadowolony z szybkości Internetu i poziomu usług oferowanych przez dostawcę Internetu, rozważ zmianę dostawcy i pamiętaj, aby zawsze czytać drobnym drukiem, aby upewnić się, że uzyskujesz gwarantowaną prędkość Internetu, której potrzebujesz. Nie bój się robić zakupów, ponieważ mniejsi dostawcy internetu oferują czasami wyższy poziom obsługi klienta w porównaniu z dużymi konglomeratami.

Kiedy dostawcy internetu reklamują prędkość internetu, najczęściej odnoszą się do prędkości pobierania lub tego, czego używasz do odbierania danych z internetu. Nasze zalecenia dotyczące prędkości są również podane w szybkości pobierania.

Zarówno prędkość wysyłania, jak i pobierania są ważne, ale większość ludzi używa większej przepustowości pobierania niż przepustowości wysyłania. Dostawcy internetowi zwykle zapewniają klientom znacznie mniejszą prędkość wysyłania niż prędkość pobierania – zwykle 1 Mb / s przepustowości wysyłania na każde 10 Mb / s przepustowości pobierania. Tak więc pakiet internetowy o szybkości 100 Mb / s miałby około 10 Mb / s dla szybkości wysyłania.

Jeśli często udostępniasz duże pliki, przesyłasz filmy lub masz dużo rzeczy w chmurze, możesz chcieć zwrócić większą uwagę na prędkość przesyłania. Niektórzy dostawcy (głównie dostawcy internetu światłowodowego) oferują symetryczną przepustowość, co oznacza, że ​​otrzymujesz równe prędkości wysyłania i pobierania.

Opóźnienie to czas potrzebny na przesłanie informacji (zwanej pingiem) z komputera na serwer sieciowy i z powrotem. W praktyce opóźnienie to czas, jaki upływa od kliknięcia elementu do momentu wyświetlenia wyników tego kliknięcia. Jest mierzony w milisekundach, a niższe opóźnienie jest lepsze. Wysokie opóźnienie powoduje takie rzeczy, jak opóźnienia w grach wideo.

Jeżeli mieszkasz w Polsce, a dokładniej w Krakowie, przez co zastanawiasz się nad tym jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, istnieje proste rozwiązanie, które bez wątpienia pomoże Ci w zmaganiu się z powolnym Internetem. Kiedy ważne jest dla Ciebie, aby Twój Internet nie kosztował Cię fortuny, aczkolwiek miał przy tym relatywnie wysoką szybkość powinieneś zainwestować swoje pieniądze w internet Kraków światłowód dla firm od ith.eu. Internet Kraków oferuje wielu najlepszych w swoim fachu usługodawców, którzy bez wątpienia pomogą Ci w doborze najlepszego możliwego Internetu.

Źródło: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here