rodzaje portfeli i saszetek dla dziecka

Rodzice powinni uczyć dzieci od najmłodszych lat, jak oszczędzać pieniądze i jak nimi gospodarować. Maluch tylko w praktyce zrozumie o co w tym chodzi. Kieszonkowe można wręczać dziecku, które ukończyło 4 rok życia.

Aby miało gdzie je trzymać, należy podarować dziecku skarbonkę, która będzie stała w pokoju, albo portfel lub saszetkę. Portfele i saszetki dziecięce sprawiają, że maluch ma gdzie trzymać swoje pieniążki, a dodatkowo uczy się nimi zarządzać.

Pierwszy atrybut dorosłości dla dziecka

Wiele osób twierdzi, że maluchy postrzegają portfel jako atrybut dorosłości. Ponieważ jest to przedmiot, który znajduje się zarówno w torebce mamy, jak i kieszeni taty. Jeżeli chcemy aż nasz maluch poczuł się już ‚duży’, powinniśmy kupić mu portfel lub saszetkę, w której będzie mógł przechowywać swoje kieszonkowe. Dzięki temu poczuje się doroślej i pewniej siebie.

Kolejna zaleta zakupu portfela dziecku to świetna okazja, żeby zacząć pokazywać dziecku jak gospodarować własnymi pieniędzmi oraz co robić, aby je zaoszczędzić.

Portfele i saszetki dziecięce

Jaki portfel dziecięcy wybrać?

Rodzajów portfeli dziecięcych jest cała masa, aby ten wybrany przez rodzica był odpowiedni dla dziecka, powinien być dobrany do jego wieku oraz preferencji. W przypadku młodszych dzieci znakomicie sprawdzi się tradycyjna portmonetka. Dzieci w wieku 3-5 lat zazwyczaj zbierają bilon, dlatego łatwiej będzie im wrzucać monety do takiego rodzaju portfela.

Jeżeli chodzi o portfel dla dziecka, które chodzi do szkoły należy wybrać model większy, który posiada kilka komór i przegródkę. W portfelu dla dziecka w tym wieku musi się znajdować kieszonka na drobne oraz przegródka na na banknoty czy legitymacje szkolną.

Design portfeli i saszetek dziecięcych

Portfele i saszetki dziecięce, aby były używane przez dzieci muszą je zachęcać swoim wyglądem. Właśnie dlatego należy wybierać portfele i saszetki dziecięce, które są utrzymane w bajkowych i baśniowych wzorach. Dzieci chętniej również korzystają z przedmiotów, które są utrzymane w żywych kolorach i zabawnej stylistyce.

Przeczytaj też: http://www.contador.pl/plecaki-torby-szkolne-wybrac-dla-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here