dentysta

Jestem zawód kojarzący się przede wszystkim z wysokimi zarobkami. W końcu każdy z nas przecież odkurza w portfelu każdą wizytę u specjalisty z dziedziny stomatologii. Nie ma się jednak co dziwić, ale czy stomatologia jest to rzeczywiście opłacalne zajęcie? Co ma wpływ na zarobki dentysty? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/stomatolog-ile-zarabia/

Zarobki stomatologa

Najgorzej w takim zawodzie będą zarabiali stomatolodzy, którzy przyjmują pacjentów w przychodniach w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Pracując w taki sposób otrzymujemy najniższe stawki, ale również pracujemy mniejszą liczbę godzin, niż stomatolodzy w gabinetach prywatnych. Lepiej będą zarabiali dentyści zatrudnienie właśnie w takich gabinetach. Ich dzień pracy jest wówczas odpowiednio dłuższy. Najwięcej będą zarabiać właściciele takich gabinetów. Z naszych ustaleń wynika, że istotna jest również płeć, wiek oraz poziom wykształcenia. 

Musimy pamiętać, że cena, którą płacimy lekarzowi za wizytę nie idzie w pełni do jego kieszeni. Z zarobionej kwoty dentysta będzie musiał płacić asystenta, pozostałych zatrudnionych dentystów oraz pracowników na przykład recepcjonistkę odcinek a do tego zakupić lekarstwa i materiały, które będą niezbędne do dalszego prowadzenia leczenia. Do tego musi on również opłacić rachunki i podatki wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. 

Ile zarabia stomatolog? – Zarobki dentysty

Według serwisów branżowych, które zajmują się wysokością zarobków w poszczególnych branżach, zawód dentystyczny przynosi przeciętnie 4224 zł. Uśrednione, czyli możemy domyślać się że statystycznie zarabia mniej więcej. Okazuje się, że w takim zawodzie mniej będą zarabiali mężczyźni przy telefonie Masz będzie to kwota wynoszącą 4188 zł kobiety będą zarabiały około 4238 zł. 

Interesującym faktem jest to, że statystycznie więcej będą zarabiać dentyści w sektorach publicznych. Sektor prywatny jest to mediana wnosząca około 3578 zł. Nieco więcej targają specjaliści bardziej doświadczeni Wiekowo. Dentyści znajdujący się w grupie wiekowej od 45 do 54 lat, będą zarabiać najlepiej, ponieważ około 5653 zł. Rekordziści w tym zawodzie potrafią wyciągnąć nawet 100 000 zł.

Zobacz też: http://kwiatyiprezenty.pl/jak-zostac-stomatologiem/

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here