Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów to sposób na to aby pozbyć się nadmiernego zadłużenia

Kredyt konsolidacyjny to zupełnie nowe zobowiązanie. Kapitałem pozyskanym w tej formie spłacamy nasze aktualne długi. Dzięki temu nie musimy już płacić każdego miesiąca kilku rat. Od tej pory mamy zobowiązanie tylko wobec jednego wierzyciela i jedną płatność miesięcznie, z jednym terminem spłaty. W ten sposób zyskujemy także pewność, że terminowe regulowanie należności nie będzie dla nas problemem. Konsolidacja, dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno oraz wydłużeniu okresu kredytowania, daje nam bowiem także szansę na znaczne obniżenie raty. Przede wszystkim, to ten fakt sprzyja utrzymaniu naszych finansów w ryzach i utrzymuje nas z dala od problemów z nieterminową spłatą.

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny

To gdzie dostaniemy kredyt konsolidacyjny albo inaczej mówiąc, gdzie możemy się o niego starać, zależy przede wszystkim od tego w jakiej kondycji są obecnie nasze finanse. Jeśli naszym problemem, owszem jest nadmierne zadłużenie, jednakże jakoś wiązaliśmy koniec z końcem i zawsze terminowo spłacaliśmy raty kredytu. Co prawda, wzięliśmy na swoje barki zbyt dużo zobowiązań i raty kredytu są dla nas zbyt dużym obciążeniem, jednakże cały czas wywiązujemy się z zawartych umów. Wtedy kredyt konsolidacyjny w banku z całą pewnością będzie idealnym rozwiązaniem, które odciąży nasze finanse i pozwoli bez wyrzeczeń, spłacać nam nie kilka, a tylko jeden kredyt, do tego ze znacznie niższą ratą. W takiej sytuacji większość banków jest raczej przychylnie nastawiona.

To o czym musimy wiedzieć

Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie może przekreślić nasze szanse na kredyt konsolidacyjny w banku. Instytucje te bardzo sceptycznie podchodzą do osób, które nie dość, że mają na swoim koncie kilka aktywnych zobowiązań, to na dodatek nie wywiązują się z zawartej umowy i nie spłacają rat terminowo. Co więcej, niezależnie od tego czy staramy się o zwykły kredyt gotówkowy, hipoteczny czy też konsolidacyjny, procedura jego pozyskania w banku zawsze wygląda jednakowo. Oznacza to, że każdorazowo będziemy musieli wykazać się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie. Fakt, że bank nie udzieli nam kredytu konsolidacyjnego jest więc związane z tym, że negatywna historia kredytowa automatycznie wyklucza nas z grona potencjalnych kredytobiorców.

Co zrobić jeśli bank odmówił nam kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to nie jedyne rozwiązanie. W problemach z nadmiernym zadłużeniem mogą pomóc nam także instytucje pozabankowe, które w swojej ofercie mają pożyczki konsolidacyjne, które jednak będą droższe niż kredyt bankowy.

Jeśli mamy problemy ze zbyt dużą liczbą rat, a tym samy zbyt wysokim zadłużeniem, warto działać jak najszybciej https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/, zanim pojawią się opóźnienia w spłacie, aby nie zamykać sobie drogi do najlepszych rozwiązań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here