statek i kontenery

Pakowanie towaru do transportu jest bardzo, ale to bardzo ważne. Te firmy, które to zbagatelizują będą miały poważne problemy. Towar nie dojedzie w całości do klienta i wtedy będą problemy. Dla klienta ktoś taki kto nie dba o transport nie jest wiarygodny i następnym razem będą szukać kogoś innego.

Żadna firma dzisiaj przy tak bardzo dużej konkurencji nie może sobie na to pozwolić. Trzeba wykorzystywać takie opakowania do transportu jakie będą gwarantowały jakość i bezpieczeństwo. Tylko wtedy obie strony będą zadowolone, czyli i osoba wysyłająca towar i ta która go ma odebrać.

Pakowanie towaru na eksport

Przewożąc towar poza granice Polski trzeba skupić się na jego bardzo dobrym zapakowaniu. Zlecamy to specjalnej firmie mającej w tym bardzo duże doświadczenie np. https://opakodrew.com. Firma analizuje wszystkie elementy tworząc projekt spełniający wymagania klienta. Dopasowanie właściwego opakowania do produktu jest bardzo ważne. Problem z opakowaniami na eksport jest taki, że muszą spełniać bardzo dużo wymagań. Na pewno mają towar chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Od tego się wszystko zaczyna, ale to nie koniec.

Problemem często są warunki atmosferyczne jak chociażby wilgotność, zasolenie czy amplituda temperatur. Dopasowanie takiego opakowania jakie będzie bezpieczne dla przewożonego towaru nie jest wcale takie łatwe. Korzystając z pomocy ekspertów można być spokojnym o efekt końcowe ich pracy. Bardzo często do pakowania towaru na eksport wykorzystuje się specjalne wykonane na zamówienie skrzynie pełne sklejkowe lub z płyty OSC.  Jeśli towar jest lekki i wrażliwy to dobrze jest łączyć wtedy drewno z tekturą tworząc wytrzymałe opakowania.

Towar przewożony drogą morską

Warunki panujące na statku są bardzo różne. Mówimy tutaj o podróży trwającej tygodniami, dlatego bardzo dobre zabezpieczenie towaru jest tutaj bardzo ważne.  Brak cyrkulacji powietrza powoduje, że zabezpieczenie towaru jest naprawdę bardzo trudne. Jeśli jeszcze do tego dojście wilgotność czy wysokie i niskie temperatury to nie jest za ciekawie. Tutaj również polegamy na firmie mające bardzo duże doświadczenie. Dla nich wykonanie specjalnych skrzyń nie jest trudne. Mogą to być skrzynie pełne ze sklejki albo z płyt OSB.

Mogą również być to opakowania bardziej ażurowe z desek. Zanim powstanie jakiekolwiek opakowanie to firma dokładnie analizuje wszystkie jego zalety i wady. W ten sposób dobiera się optymalne rozwiązanie dla danego towaru jaki jest przewożony.  Firma posiada wiedzę, dlatego jest w stanie zastosować zabezpieczenia chroniące przed wilgocią które wytrzymają nawet przez trzydzieści sześć miesięcy.  Można również do wnętrza skrzyń zastosować specjalne pochłaniacze wilgoci. Dając szanse do wykonania się profesjonalistom można być spokojnym o transport morski towaru jaki ma trafić do klienta.

Transport towaru samolotem

Transport lotniczy jest mniej popularny od morskiego i drogowego ze względu na swoją wyższą cenę. Zaletą jest to, że można bardzo szybko przewieźć towar na drugi koniec świata. Przygotowanie towaru do przelotu samolotem wymaga bardzo dużej wiedzy. Trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużą ilość czynników takich jak chociażby waga, nacisk na każdy metr kwadratowy czy rozmiary towaru. W samolocie jest mniej miejsca niż na statku i każdy centymetr musi być bardzo dobrze wykorzystany.  Wpływ na wszystko ma również rodzaj samolotu czy odległość jaką ma pokonać.  Jeśli posiadamy towar nieodporny na wibracje to może być problem z jego przewożeniem samolotem.

W luku bagażowym samolotu panują bardzo trudne warunki. Temperatura jest niska, a ciśnienie bardzo wysokie, dlatego te wszystkie czynniki trzeba przeanalizować dopasowując odpowiednie opakowanie.  Firma zajmująca się tym na co dzień jest w stanie pomóc nam zapakowaniu niebezpiecznych materiałów czy żywych zwierząt. Jeśli mamy przesyłki wartościowe czy też żywność to również będą wiedzieli, jak stworzyć do tego odpowiedni rodzaj opakowania.  Towar ma dotrzeć na miejsce w całości, dlatego opakowanie muszą tworzyć dla nas specjaliści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here