Dokumentowanie obrotu magazynowego odbywa się przede wszystkim za sprawą regulacji, które zawarte są w ustawie o rachunkowości, pochodzącej z 29 września 1994 roku. Warto pamiętać, że zarządzanie magazynem możliwe jest przy udziale służących do tego celu dokumentów magazynowych. Można je podzielić zgodnie z kierunkiem przepływu towarów.

Podstawowe typy dokumentów magazynowcyh

Dokumenty magazynowe dzieli się zatem na dwie podstawowe kategorie: ze względu na przepływ do magazynu (innym słowy dokumenty przychodowe), a także przepływ z magazynu (czyli nic innego jak dokumenty rozchodowe). Do pierwszej wymienionej powyżej grupy należą: dokumenty PZ (przyjęcie zewnętrzne), PW (przyjęcie wewnętrzne), ZW (zwrot wewnętrzny) oraz MM (przesunięcie międzymagazynowe). Dokumenty magazynowe przynależące do drugiej kategorii to natomiast: WZ (czyli wydanie na zewnątrz), RW (rozchód wewnętrzny), a także MM (przesunięcia międzymagazynowe).

Prowadzenie magazynu przy pomocy programów do magazynowania

Chcąc znacząco ułatwić sobie pracę w magazynie, warto zainwestować w profesjonalny program do magazynowania nie tylko dokumentów magazynowych, ale również wszystkich pozostałych niezbędnych danych danego przedsiębiorstwa. Wysokiej jakości program do magazynu, jak między innymi LoMag, świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku firm handlowych, usługowych i produkcyjnych, jak i w branży budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, restauracyjnej, poligraficznej, reklamowej oraz wielu innych. Ważne, aby wybrane oprogramowanie posiadało przejrzysty i stosunkowo prosty w obsłudze interfejs użytkownika, było wyposażone w opcję sprawnego edytora dokumentów oraz etykiet i umożliwiało sprawną pracę na wielu stanowiskach. Warto więc znaleźć taki program, który spełnia wszystkie niezbędne wymagania.

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here