auto

Miliony Polaków mieszka poza granicami Polski. Jeśli znajdujesz się wśród nich, to z pewnością od czasu do czasu odwiedzasz swoich krewnych i przyjaciół, którzy pozostali w kraju, albo masz do załatwienia sprawy, które sprowadzają Cię do Polski. Znalezienie biletów na samolot do Polski jest bezproblemowe i zazwyczaj kosztuje grosze. Problemy mogą zacząć się po przylocie, kiedy zechcesz sprawnie przemieszczać się po kraju. Jakie środki lokomocji masz do dyspozycji?

Środki komunikacji zbiorowej – autobus, pociąg

Wydają się być pierwszym rozwiązaniem, bo jakie sięgają przyjeżdżający do naszego kraju podróżni. Jednak gęsta niegdyś sieć autobusów i pociągów z każdym rokiem ubożeje, pozostawiając wiele części kraju zupełnie odciętych od świata. Niektóre połączenia obsługiwane są raz dziennie, co przy przegapieniu swojego autobusu lub pociągu oznacza konieczność rozglądania się za noclegiem. Z tego powodu jest to najmniej wygodne rozwiązanie.

Przyjazd własnym samochodem

Niemało osób regularnie decyduje się na przyjazd do Polski własnym środkiem lokomocji. Choć rozwiązanie to ma swoje zalety – w postaci większej niezależności i czasami niższych kosztów (choć niezwykle rzadko), to wielogodzinna podróż jest bardzo wyczerpująca i naraża na niebezpieczeństwo życie i zdrowie. W przypadku osób mieszkających w Wielkiej Brytanii czy Irlandii dochodzą również utrudnienia związane z przystosowaniem pojazdów do ruchu lewostronnego.

Najlepsza opcja – wypożyczenie samochodu

Dlaczego mówimy, że to najlepsza opcja? Ponieważ umożliwia wykorzystanie tego, co najlepsze z różnych sposobów podróżowania. Przylatując do Polski samolotem, oszczędza się mnóstwo czasu (a nierzadko również pieniędzy), unika się przemęczenia towarzyszącego podróży i podnosi poziom bezpieczeństwa. Wynajmując na miejscu samochód, nadal można cieszyć się zaletami wynikającymi z posiadania własnego środka lokomocji – m.in. niezależnością i dopasowaniem stylu podróżowania do swoich potrzeb. Co ważne, takie rozwiązanie wcale nie musi oznaczać wydawania znacznych sum na wynajem samochodu – w połączeniu z przylotem samolotem często okazuje się wręcz najtańszym sposobem podróżowania do Polski. W największych polskich miastach jak Katowice, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań czy Warszawa wypożyczalnia samochodów może być umieszczona już na samym lotnisku, co pozwala na bezproblemową przesiadkę z jednego środka lokomocji na drugi. Wracając do siebie, samochód również można oddać na lotnisku, oszczędzając w ten sposób czas i jeszcze płynniej przechodząc przez całą podróż. Tak, wynajem samochodów zdecydowanie jest najlepszym rozwiązaniem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here