Na czym polega depilacja laserowa

Regularne usuwanie zbędnego owłosienia to dla wielu kobiet prawdziwe utrapienie. Pozbywanie się włosków tradycyjnymi metodami depilacji często powoduje podrażnienie i zaczerwienienie skóry, a do tego daje krótkotrwałe efekty. Jest jednak na to sposób. Depilacja laserowa to nowoczesne rozwiązanie pozwalające szybko i bezboleśnie uzyskać efekt gładkiej skóry, który będzie utrzymywać się przez wiele tygodni. Zatem na czym polega depilacja laserowa i kiedy warto na nią postawić? Odpowiadamy.

Depilacja laserowa a tradycyjne metody usuwania włosków

Większość kobiet w celu pozbycia się włosków z powierzchni skóry wybiera niskobudżetowe rozwiązania, które jednak posiadają sporo wad. Najpopularniejszy sposób, czyli golenie maszynką jednorazową, jest zdecydowanie najszybszy i najtańszy. Często prowadzi jednak do podrażnień skóry i wrastania włosków, co skutkuje stanami zapalnymi. Do tego włoski odrastają już po 1-2 dniach. Na rynku znajdziemy również plastry z woskiem do depilacji, które wyrywają włoski razem z cebulkami – efekt gładkich nóg utrzymuje się nawet do 2-3 tygodni, jednak jest to metoda dość bolesna. Można także stosować kremy do depilacji, które osłabiają strukturę włosa, dzięki czemu można je bezboleśnie usunąć wraz z emulsją za pomocą szpatułki.

Depilacja laserowa – jak działa?

Najbardziej skuteczną metodą usuwania niechcianych włosków z ciała okazuje się jednak depilacja laserowa, która pozwala cieszyć się efektem gładkich nóg przez wiele tygodni. Skąd tak wysoka skuteczność w walce z owłosieniem? Wszystko dzięki wiązce światła lasera, która działa bezpośrednio na cebulki włosowe, a dokładnie na zawartą we włoskach melaninę pochłaniającą promieniowanie, co prowadzi do ich zniszczenia. Co ciekawe, laserową depilację można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i swoim domu – na rynku znajdziemy bowiem depilatory laserowe IPL, które są bezpieczne w użytkowaniu. Producenci umieszczają w opakowaniach instrukcję obsługi, dzięki czemu nawet mniej wprawione użytkowniczki poradzą sobie z prawidłowym użytkowaniem urządzenia. Depilacja laserem w domu jest obecnie zdecydowanie wygodniejsza, zwłaszcza że w czasie pandemii w gabinetach należy nosić takie gadżety jak maseczki antywirusowe.

Depilacja laserowa – jak często wykonywać zabiegi?

Aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegów, trzeba je przeprowadzać z odpowiednią regularnością. Pierwsze 3 zabiegi należy wykonywać raz w tygodniu, natomiast kolejne 4-9 najlepiej co 2-3 tygodnie. To jednak nie koniec. Włoski z czasem mogą ponownie się uaktywnić i odrastać, dlatego też należy powtarzać depilację laserem w pewnych odstępach czasu – naczęściej co 4-8 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Więcej w tym temacie można się dowiedzieć na https://biznespolski.com/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here