Jak inwestować na rynku kryptowalut

Handel kryptowalutami to działalność jednocześnie obarczona wysokim ryzykiem, jak i potencjalnie wysokim zwrotem z inwestycji. Podobnie jak na każdym innym rynku finansowym, nie ma gwarantowanych pieniędzy bądź zysków, jednak jeśli ktoś mówi Ci, że jest inaczej, powinieneś trzymać się od takiej osoby (a nierzadko brokera) z daleka. Inwestowanie w kryptowaluty to jednak bardzo lukratywny sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ jak historia pokazuje, nierzadko wystarczy zainwestować w stosunkowo nową i perspektywiczną kryptowalutę, aby cieszyć się zwrotem z inwestycji wynoszącym nawet dziesiątki tysięcy procent. Oczywiście handel kryptowalutami nie jest dla wszystkich.

Wysoka zmienność, wahania cen, akcje pump&dump, schematy Ponziego, oszustwa związane z wyjściem z inwestycji (tzw. scam-exit), podejrzane giełdy i ograniczony nadzór regulacyjny sprawiają, że zyskowny handel kryptowalutami jest zarezerwowany wyłącznie dla wykwalifikowanych, doświadczonych i zrównoważonych traderów, którym udaje się osiągać ponadprzeciętne zyski nawet podczas rynków niedźwiedzia, kiedy cały rynek od miesięcy spada, a ludzie w panice wyprzedają swoje aktywa.

Jak inwestować na rynku kryptowalut, aby nie stracić – w 4 krokach

Po pierwsze, przyda Ci się podstawowa wiedza finansowa i umiejętność analizy. Jeżeli wcześniej miałeś styczność z innymi rynkami np. FOREX, to zapewne wiesz już, czym jest analiza techniczna lub fundamentalna. Na tym rynku również się e stosuje, dlatego jeżeli wcześniej nie miałeś okazji zapoznać się z tymi pojęciami, to czas najwyższy aby przestudiować poradniki z nimi związane. Z pewnością przyda się umiejętność wyznaczenia linii trendu, wsparcia czy korzystania ze wskaźników.

Po drugie, zanim zainwestujesz w kryptowalutę, przeczytaj jej whitepaper, przeglądnij stronę, upewnij się, że jest ona prowadzona przez znaną instytucję, fundację lub firmę. Sprawdź także ewentualne partnerstwa (dobre projekty nawiązują zazwyczaj partnerstwa z firmami inwestycyjnymi i badawczymi).

Po trzecie, korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych giełd i brokerów kryptowalutowych. Warto wybrać eToro, czyli uznanego brokera oferującego dostęp do ponad 40 różnych kryptowalut. Platforma słynie z tego, że jest prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna (co jest wielkim plusem dla początkujących). Ponadto eToro udostępnia wiele wygodnych form zasilania konta np. karta kredytowa czy PayPal (sprawdź jak kupić bitcoin przez PayPal).

Po czwarte, nigdy nie inwestuj w projekty lub systemy gwarantujące wysokie zyski. Na rynku kryptowalut żeruje wielu oszustów, którzy zachęcają do korzystania z dochodowych botów tradingowych czy  rejestracji na egzotycznych platformach, na których można zarobić tysiące Euro. Oczywiście w każdym przypadku jest to oszustwo i każdy taki projekt należy zignorować. W przeciwnym wypadku można być narażonym na utratę pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here