sprzątanie po zgonie zawiercie

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie. Dezynfekcja lokali po śmierci – czy to niewdzięczna praca? W niniejszym artykule uchylamy rąbka tajemnicy

Sprzątanie po zmarłych, zawód dla specjalisty czyszczącego mieszkania po śmierci to praca wciąż okryta tematem tabu w wielu środowiskach. W opinii społecznej sprzątanie po zwłokach (śmierci) kojarzy się z pracą niebezpieczną i niechcianą, która do tego wiąże się z oglądaniem przerażających widoków i ciągłym obcowaniem z krwią i płynami ustrojowymi. To oczywiście tylko część prawdy i w rzeczywistości praca czyściciela mieszkań po zgonie nie jest wcale ani przerażająca, ani nielubiana przez przedstawicieli z branży funeralnej. Uchylmy rąbka tajemnicy i porozmawiajmy o często pomijanych aspektach pracy technika sprzątającego pomieszczenia po zmarłych osobach.

Dezynfekcja mieszkań po zgonie to praca dla wyszkolonych specjalistów

Sprzątanie po zgonach faktycznie nie należy to zajęć prostych, które może wykonywać każdy. Technicy, którzy parają się dezynfekcją i czyszczeniem po śmierci to ludzie, którzy nie boją się wyzwań i są do tego odpowiednio przeszkoleni. Aby, sprzątać po zmarłych należy mieć pewne predyspozycje – cechować się odpornością psychiczną, spokojem i niską wrażliwością na przykre zapachy unoszące się w powietrzu. Profesjonaliści firmy oferujące sprzątanie po zgonach to ludzie silni psychicznie, którzy niezależnie od swojego samopoczucia są gotowi służyć pomocą innym. Cechuje ich szeroka wiedza z zakresu tautologii oraz technik sprzątania specjalistycznego, w tym dezynfekcji pomieszczeń po zwłokach.

Sprzątanie po śmierci to praca pełna niespodzianek – ukryte skarby przeszłości

Z pewnością nie można powiedzieć, że praca czyściciela domów po zwłokach to zajęcie nudne. Technicy podczas zleceń widzą wiele ciekawych rzeczy, o których mogliby napisać niejedną książkę. Nie raz zdarza się sprzątać mieszkania pełne skarbów i zabytkowych antyków, pokojów, gdzie na półkach stoją zakurzone wolumeny sprzed wieków. Zdarza się również sprzątać po zgonie ludzi z marginesu społecznego, zbieraczy, którzy lata przeżyli w burdzie i cierpiąc na natrętne zbieractwo, zagracili śmieciami swoje pomieszczenia mieszkalne. Z każdym realizacją dotyczącą zlecenia np. utylizacja przedmiotów po zmarłych wiąże się inna historia i inne doświadczenia personalne osób przeprowadzających czyszczenie. Wspólnym ich mianownikiem jest natomiast śmierć, która dotyka przecież każdego z nas.

Uwaga na bezpieczeństwo. Praca przy sprzątaniu po zgonach może grozić zgonem!

To oczywiście skrót myślowy, który ma na celu uwypuklić niebezpieczeństwa związane z pracą przy sprzątaniu lokali po zwłokach. Niestety po zgonie z ciała bardzo szybko zaczynają wydobywać się szkodliwe substancje, tzw. trupie jady. Jeśli ekipa sprzątająca po zmarłych nie posiada odpowiedniego doświadczenia i, co gorsza, nie przestrzega zasad bhp, jest silnie narażona na działanie tych trujących substancji unoszących się w pomieszczeniu. W konsekwencji może dojść do zakażenia poważnymi chorobami, a nawet do śmierci nieuważnego technika. Na szczęście profesjonalne firmy, których na rynku jest coraz więcej, przeszli przed przystąpieniem do pracy pełne szkolenia bhp, wiedzą jak bezpiecznie i skutecznie posprzątać lokal po zgonie. Jedną z firm oferujących sprzątanie po zmarłych Zawiercie, jest Kastelnik. Rodzinne przedsiębiorstwo z tradycjami w branży funeralnej od 2013 r.

Dezynfekcję mieszkań po zmarłych nie wolno wykonywać samodzielnie ze względu na trujące toksyny

Wiele osób wciąż sądzi, że czyszczenie domu po zmarłym bliskim może zrobić samodzielnie, bez konsultacji z firmą zajmującą się sprzątaniem specjalistycznym oraz dezynfekcja po zgonach. To poważny błąd, który może skutkować zatruciem trupim jadem, omówionym w poprzednim paragrafie. Co więcej, jeśli zgon nastąpił w wyniku okaleczenia i doszło do wypływu krwi z ciała, wzrasta ryzyko zakażenia się od płynów ustrojowych. Dla własnego bezpieczeństwa i troski o zdrowie należy zawiadomić ekipę sprzątającą po zgonach i zlecić jej dezynfekcję lokalu wraz z odkażaniem miejscowym miejsc silnie skażonych biologicznie.

Profesjonalne sprzątanie po zgonie to cena już od 700 zł – niewielki koszt za bezpieczeństwo

W obecnych czasach, gdzie dysponujemy wieloma nowoczesnymi metodami sprzątania specjalistycznego, istnieje wiele usług, które można dopasować do potrzeb konkretnego zlecenia. Metody dezynfekcji i sprzątania po zgonach różnią się poziomem zaawansowania, czasem aplikacji oraz ceną. Z pewnością specjaliści z branży doradzą metodę dezynfekcji lokalu, by była skuteczna i nie nadwyrężyła portfela klienta.

Jedną z firm sprzątających po zgonach jest Kastelnik. Ich specjaliści zawsze przygotują indywidualną wycenę i doradzą w zakresie metod i sposobu realizacji. Ogólnopolska firma Kastelnik ma duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym, w tym dezynfekcji mieszkań po śmierci, odkażaniu placówek medycznych, a także sprzątaniu po pożarach i zalaniach. Z informacji uzyskanych od rzecznika firmy, wszystkie wyżej wymienione specjalizacje znajdują zastosowanie podczas ozonowania pomieszczeń w biurach, domach i zakładach przemysłowych, pomagając w walce z panującą na świecie w latach 2020/2021 pandemią

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here