DEUTZ AG najstarszy producent silników spalinowych

0
1118

Deutz AG to niemiecka firma z branży motoryzacyjnej, zajmująca się przede wszystkim produkcją silników wysokoprężnych, gazowych i elektrycznych. Przedsiębiorstwo jest jednym z czołowych zachodnich potentatów motoryzacyjnych, w związku z czym warto pochylić się nad szczegółową charakterystyką firmy, omówieniem bogatej historii oraz obecnym wizerunkiem marki.

9 milionów silników – najlepsza wizytówka firmy

Niemieckie przedsiębiorstwo Deutz AG posiada niezwykle bogatą historię swojej działalności – pełną sukcesów i niebanalnych osiągnięć. W swojej 150-letniej aktywności, firma Deutz wyprodukowała przeszło 9 milionów silników. Wytworzony napęd znajdował i wciąż znajduje swoje zastosowanie m.in. w lokomotywach, pojazdach rolniczych czy samochodach wielkogabarytowych. Do dziś niezawodne silniki wysokoprężne zapewniają Deutz AG topową pozycję na rynku motoryzacyjnym w Europie. Silniki produkowane przez przedsiębiorstwo są wykorzystywane nie tylko w samochodach osobowych, ale także w pojazdach szynowych, łodziach i statkach. Rygorystyczne wymogi środowiskowe wymuszają na włodarzach firmy wdrażanie proekologicznych polityk, w związku z czym urządzenia sygnowane logiem „Deutz” spełniają wszystkie wymagane normy w zakresie ograniczania emisji spalin, m.in. dzięki zastosowaniu nowoczesnych filtrów DPF powodujących zmniejszenie niekorzystnej emisji cząstek o ok. 99%.

155 lat sukcesów

Utrzymywanie się na pozycji lidera motoryzacyjnego przez ponad wiek jest nie lada osiągnięciem w tak niestabilnej branży, w której nietrudno o najdrobniejsze potknięcia. Początki sukcesów firmy datowane są na drugą dekadę XIX wieku. W 1867 roku Nicolaus August Otto wraz z Eugenem Langenem zaprezentowali prototyp nowatorskiego silnika spalinowego na światowej wystawie w Paryżu. Najwyższa nagroda, jaką ówcześnie zdobyli inżynierowie we Francji, zmotywowała ich do dalszej, tytanicznej pracy na rzecz rozwoju technologii motoryzacyjnych. Niespełna 2 lata później produkcja silników ruszyła na dobre. Nowa firma Deutz AG, której nazwa pierwotnie brzmiała „NA Otto & Compagnie”, rozpoczęła ekspansję na niemiecki rynek. Efektem zintensyfikowanych działań przedsiębiorców było m.in. zakupienie trzech hektarów gruntów rolnych w Deutz-Mülheimer Chaussee, a następnie przeniesienie siedziby firmy z Kolonii do miasta Deutz, którego nazwa była inspiracją do zmiany nazwy przedsiębiorstwa.

Współczesne sukcesy Deutz AG

Przez ostatnie kilkanaście lat konsorcjum Deutz przechodziło przeobrażenia związane ze zmianami nazwy firmy, przeprowadzkami do innych siedzib i ukierunkowaniem się na produkcję innowacyjnych silników. Zmiany wewnętrzne były związane m.in. z pozyskaniem przez Deutz Torqeedo, producenta silników elektrycznych, co sugeruje przyszły kierunek rozwoju firmy. Potwierdzeniem tej tezy jest z pewnością prezentacja prototypu napędu hybrydowo-elektrycznego i całkowicie elektrycznego dla maszyn budowlanych, która miała miejsce we wrześniu 2018 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here