Wiele osób zastanawia się w co zainwestować. Odpowiedź to to pytanie nie jest bowiem taka prosta i jednoznaczna. Kwota inwestycji jest bowiem stosunkowo niewielką kwotą dla osiągnięcia dużych dodatkowych dochodów. To wszystko sprawia, że pojawia się pytanie gdzie inwestować pieniądze tak aby osiągnąć jak największą kwotę środków pieniężnych.
Aktualnie na polskim rynku występują stosunkowo niskie stopy procentowe ustalane przez radę polityki pieniężnej, a co za tym idzie w bankach występuje niskie oprocentowanie lokowanych w nich środków pieniężnych. Bardzo istotnym czynnikiem determinującym możliwość osiągnięcia odpowiedniego zarobku jest wysokość ryzyka, które jesteśmy w stanie zaakceptować. Bowiem to właśnie od ryzyka zależy możliwość osiągnięcia odpowiednich zysków.

Ostatnio popularnym sposobem na zarabianie stała się inwestycja w kryptowaluty jak bitcoin i inne.
Bitcoin – zarabianie na nim wiąże się ze sporym ryzykiem. Kurs tej waluty jest bardzo niestabilny jednak jej popularność sprawia, że jest ona idealna do spekulacji i inwestycji. Można zarabiać wykorzystując jej chwilowe wahania, lub zainwestować z zamiarem odsprzedania z zyskiem za kilka lat.

Oprócz kantorów i giełd, na których można kupić bitcoiny, istnieje także możliwość ich kopania. Jednakże w obecnej sytuacji potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt, który jest praktycznie nieosiągalny dla zwykłego człowieka. Można także kupić udziały w „kopalni” i zapłacić komuś za moc obliczeniową jego komputera i prąd.
Jeżeli jesteś gotowy na poniesienie dużego ryzyka, ale wiesz, że istnieje możliwość osiągnięcia dużej stopy zwrotu najlepiej zainwestować w Bitcoin i kupić go na giełdzie. Należy pamiętać, że inwestowanie w zarówno kryptowaluty jak i fundusze np. akcyjne, wiąże się z dużą możliwością osiągnięcia wysokiego zysku.

Bardzo ważna jest tutaj cierpliwość i wytrwałość, gdyż wielkość dochodów lub kosztów jest zdeterminowana od czasu przez jaki środki są ulokowane. Doświadczenie maklerów giełdowych jednoznacznie stwierdza, że długoterminowe inwestycje w akcje czy waluty przynoszą wysokie zyski, jednak raz na parę lat zdarza się, że inwestor może stracić dość duże środki finansowe. Ulokowanie środków w obligacje wiąże się z niskim ryzykiem jednak w tym wypadku nie należy oczekiwać wysokich zysków z inwestycji będą one porównywalne z zyskami, które można osiągnąć na zwykłej lokacie bankowej.
Tak więc Bitcoin może być ogromną szansą na to, żeby szybko się wzbogacić, lub też szybko stracić. Od Ciebie zależy czy poniesiesz ryzyko i zainwestujesz swoje oszczędności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here