Sprawa rozwodowa Poznań

Rozwód to zazwyczaj bardzo nieprzyjemna sytuacja dla obu stron. Rzadko zdarza się, że do rozwodu dochodzi w wyniku decyzji obu stron, częściej to jedna osoba chce się rozstać. Trudniejsze są sprawy, kiedy w grę wchodzi przyznanie opieki nad dzieckiem. Niestety rozwodu to coraz częstsza sytuacja w naszym społeczeństwie. W dzisiejszych czasach rozwodzi się wiele par, zarówno tych z krótkim stażem, jak i tym długoletnim.

Sprawa rozwodowa w Poznaniu odbywa się w sądzie i wymaga obecności oby stron, których reprezentować będzie adwokat. Dobry adwokat od spraw rozwodowych w Poznaniu cechować się będzie bogatym doświadczeniem i wiedzą. Takich adwokatów możesz znaleźć na stronie internetowej.

Sprawy rozwodowe mogą przebiegać szybko, jeśli tylko rozstający się ludzie są zgodni co do podjętej decyzji. Wtedy nikt nie spowalnia celowo tego procesu. Trudne są rozprawy, w których należy podzielić się majątkiem, a pary nie podpisały intercyzy. Walka o pieniądze potrafi być naprawdę zacięta, zwłaszcza gdy to jeden z partnerów utrzymywał dom czy zarabiał więcej, a druga z osób była zależna finansowo. Latami mogą też ciągnąć się sprawy, w których pary mają wspólne mieszkanie lub, co gorsza, wspólny kredyt.

Aby szybko i bezproblemowo odbywały się sprawy rozwodowe warto jest sięgnąć po pomoc do świetnego specjalisty, jakim jest doświadczony adwokat. Pamiętajmy, że to nie wiek świadczy o doświadczeniu. Dodatkowo przyda się zaangażowanie w wykonywaną pracę i skrupulatność, a także cierpliwość. Niestety, koszt skorzystania z usługi fenomenalnego adwokata może nie być niski, ale czasem naprawdę warto zainwestować w usługi profesjonalisty.

Pamiętajmy, że aby doszło do sprawy rozwodowej należy założyć pozew rozwodowy. Tylko drugi małżonek może pozwać małżonka. Sprawa rozwodowa kosztuje, tak samo jak usługa adwokata czy dodatkowe rozprawy o podział majątku czy alimenty. Na rozprawie małżonkowie są przesłuchiwani, a rozwód nastąpi tylko, gdy chęć wyrażają oboje partnerzy.

Więcej: Adwokat poznań

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here