urzą pracy

Pora omówić dość specyficzną sytuację w życiu każdego człowieka jaką jest utrata pracy. To niekoniecznie negatywne wydarzenie w naszym życiu. Możemy pracę stracić ponieważ zostaniemy zwolnieni. Może tak się stać za naszym wypowiedzeniem lub za wypowiedzeniem pracodawcy. Rozwiązanie umowy może również być za porozumieniem stron. Również wynikiem utraty pracy może być upływ czasu na jaki była zawarta umowa oraz nieprzedłużenie jej dalej.

Warto również wspomnieć o dyscyplinarnym zwolnieniu pracownika najczęściej z powodu nieobecności lub ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych. Gdy złożymy wypowiedzenie w naszym miejscu pracy, obowiązuje nas okres wypowiedzenie – od dwóch tygodni do trzech miesięcy w zależności od rodzaju umowy jaka nas obowiązywała. Następnie dostajemy świadectwo pracy i możemy zadać sobie pytanie: ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy ? Warto pamiętać o tym, że będąc zatrudnionym na umowę o pracę po zakończeniu świadczenia pracy mamy jeszcze przez 30 dni ważne ubezpieczenie zdrowotne.

ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy

W takim przypadku możemy odwlec rejestrację w urzędzie pracy. Jednakże zadajmy sobie pytanie ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy w przypadku prawa do zasiłku ? Wtedy nie zwlekajmy z rejestracją ponieważ prawo do zasiłku mamy przyznane od dnia rejestracji a nie od dnia zakończenia pracy. Warto rozważyć to by nie być stratnym finansowo. Dodatkowo rejestracja w urzędzie pracy daje masę korzyści – wspominając już wcześniej ubezpieczenie zdrowotne oraz prawo do zasiłku.

Gdy zarejestrujemy się w urzędzie pracy możemy skorzystać z różnego rodzaju form wsparcia stosownie do potrzeb. Mogą to być oferty pracy z lokalnego rynku pracy. Pracodawcy szukają pracowników do prostych fizycznych prac ale także wykwalifikowanych specjalistów czy rzemieślników. Oferty pracy są różne: sprzątaczka, spawacz, roznosiciel ulotek, mechanik samochodowy, magazynier, kosmetyczka, fryzjer, psycholog, nauczyciel matematyki, dyrektor do spraw personalnych czy stolarz.

Można przebierać w ofertach. Nie bez powodu się mówi, że teraz jest rynek pracownika. Oprócz ofert pracy możemy również skorzystać z form wsparcia, które mają na celu podwyższenie naszych kwalifikacji lub nabycie doświadczenia. Ciekawą sprawą jest możliwość skorzystania ze szkolenia. Możemy skorzystać z oferty urzędu pracy – ze szkolenia grupowego lub sami znaleźć sobie szkolenie indywidualne.

Oczywiście szkolenie musi być zgodne z naszymi oczekiwaniami i predyspozycjami – nie może to być na przykład szkolenie z projektowania strachów na wróble czy gotowania wody mineralnej na kuchence gazowej. Inną ciekawą formą wsparcia może być staż, gdzie nabywamy nowe doświadczenie na stanowisku gdzie jeszcze nie pracowaliśmy. Również i tutaj możemy poszukać pracodawcy na własną rękę na lokalnym rynku pracy.

Jeżeli chcemy szybko się przebranżowić lub zmienić swoją sytuację zawodową i osobistą – wtedy nie zastanawiamy się: ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy. Możemy skorzystać z jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej czyli tak zwanej dotacji. Wtedy założenie własnego wymarzonego biznesu przy dość dużej pomocy finansowej ze strony urzędu pracy nie będzie stanowiło większego problemu.

w urzędzie pracy

Współczesny rynek pracy pokazuje, że ciągle na topie są wszelkiego rodzaju usługi: salon kosmetyczny, agencja poligraficzna – reklamowa, warsztat samochodowy, zakład krawiecki czy zwykły sklep spożywczy – to są najczęściej otwierane nowe firmy korzystające ze środków urzędu pracy. Można też skorzystać z usług doradcy zawodowego, który za pomocą testów zbada nasze predyspozycje i umiejętności oraz pokaże nam nasze bariery zawodowe. Taki specjalista może również ocenić i zmodyfikować nasze CV pod konkretne ogłoszenie pracodawcy.

Czy ktoś się jeszcze zastanawia: ile dni na zarejestrowanie w urzędzie pracy ? Oczywiście najlepszą sytuacją jest ta gdy brak pracy trwa dosłownie chwilę i jest etapem przejściowym między jedną pracą a drugą. Jednakże gdy dopiero rozglądamy się za czymś nowym i jesteśmy dopiero w fazie tworzenia naszego CV warto rozważyć rejestrację w urzędzie pracy.

To już nie jest skostniały budynek z niemiłymi paniami urzędniczkami twardo trzymającymi się przepisów i ustaw. Teraz każdy pracownik jest zorientowany na klienta – zależy mu by osoba bezrobotna uzyskała jak najlepsze wsparcie ze strony urzędu. Można to określić jako misję – stworzenie nowej osoby zaopatrzonej w dobrze skonstruowane CV, z nowymi umiejętnościami i kwalifikacjami, gotowego na współczesny rynek pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here