Sytuacja na polskim rynku pracy z dnia na dzień się polepsza. Bezrobocie spada w zawrotnym tempie. Pojawia się coraz więcej ofert, nie musimy decydować się na pierwszą lepszą, możemy przebierać – wybierać, w tym co nas interesuje, to co sprawia nam przyjemność. Warunki też wydają się coraz lepsze, płaca coraz wyższa, nie jesteśmy skazani już na na najniższą krajową, ale niestety pensja, którą oferują pracodawcy jest niewiele wyższa.

I nawet, kiedy jesteśmy specjalistami w ścisłej dziedzinie, nie gwarantuje nam to kokosów, a nawet kiedy mimo to, się zdecydujemy na taką pracę to osiągniecie wyższego wynagrodzenia nierozerwalnie wiąże się z niezliczoną liczbą nadgodzin, brakiem snu, brakiem czasu na rodzinę, przyjaciół czy w końcu brakiem jakiegokolwiek czasu dla siebie. Jakie jest wyjście z sytuacji?

Praca za granicą to nadal jedno z lepszych rozwiązań.

Wszelkie nasze umiejętności, kwalifikacje są doceniane przez pracodawcę i nasze wynagrodzenie jest adekwatne do tego co wykonujemy. Niejednokrotnie mamy możliwość rozwijania się, przebranżowienia czy podnoszenia kwalifikacji. Praca za granicą oczywiście ma swoje wady, bo rozłąka z rodziną i znajomymi może być trudna, ale prawda jest taka że polski rynek pracy, nigdy nie będzie w stanie zaoferować nam tego, co zagraniczny. W większości krajów rynek tak jest rozwinięty, że ofert pracy jest mnóstwo, co powoduje, że praca za granicą jest dostępna od zaraz. Wystarczy minimalna znajomość języka i już kariera zawodowa w wielu branżach stoi przed nami otworem.

Bardzo popularna stała się także praca sezonowa – Niemcy oraz inne kraje potrzebują osób do zbioru truskawek, szparagów czy ziół. Jest to fajna opcja dla młodych ludzi, którzy chcą sobie dorobić w wakacje. Praca ta choć nieraz jest bardzo ciężka, to przynosi spore zyski. Wyjeżdżając na kilka czy kilkanaście tygodni można zarobić tyle co przez ponad pół roku w Polsce. Nie dziwne więc, że tylu jest chętnych do prac sezonowych.

Wyjeżdżając za granicę do pracy musimy być czujni. Wybierajmy tylko sprawdzone i polecane przez znajomych oferty, jeśli coś wyda nam się podejrzane to nie gódźmy się na to. Niestety zdarzają się oszuści, którzy żerują na ludziach, którzy potrzebują pieniędzy i wysyłają ich do obozów pracy, lub nie płacą im za ciężko wykonaną pracę.
Praca za granicą może być też oczywiście okresem przejściowym w naszym życiu i w każdym momencie możemy wrócić do domu, pełni nowej wiedzy, umiejętności, doświadczenia a, co więcej posiadając oszczędności, których nie bylibyśmy w stanie zdobyć pracując w naszym ojczystym kraju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here