praca magisterska

Napisanie pracy magisterskiej nie jest łatwym zadaniem. Niektórym wydaje się, że nie jest to nic wielkiego i nic trudnego. Rzeczywistość jednak bardzo szybko okazuje się inna i wiele osób szuka pomocy w napisaniu i przygotowaniu pracy magisterskiej.

Wiele osób, które jednak próbują swoich sił w pisaniu pracy magisterskiej zastanawia się nad tym ile powinna mieć praca magisterska stron? Tak naprawdę wszystko zależy od uczelni, ponieważ każda może mieć swoje własne wytyczne. Z reguły praca magisterska powinna mieć około 80 stron. Bardzo często zdarzają się jednak znacznie obszerniejsze prace magisterskie. Niektóre z nich mają nawet po 200 stron. Są to prace, które z powodzeniem mogłyby być częścią rozprawy doktorskiej.

Jeśli nie mamy weny na napisanie pracy magisterskiej, to nie powinniśmy tak naprawdę zabierać się za studia drugiego stopnia. Wiele osób jednak idzie na łatwiznę i korzysta z pomocy innych osób, które piszą pracę magisterską za pieniądze. Czy jednak warto decydować się na taki krok? Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie jest to etyczne zachowanie. Przypisujemy sobie pracę, którą wykonał tak naprawdę ktoś inny. Nie ma znaczenia w tym przypadku to, że za pracę zapłaciliśmy i ktoś zgodził się na to, abyśmy podpisali się pod pracą własnym imieniem i nazwiskiem.

książki

Drugą ważną rzeczą jest to, że trudno będzie nam obronić pracę, której sami nie napisaliśmy. Jeśli sami napiszemy pracę, to chcąc nie chcąc wiemy o niej bardzo dużo i nie mamy większych problemów z obroną jej. W innym przypadku musimy tak naprawdę nauczyć się pracy na pamięć co nie jest takim łatwym zadaniem. Nie kojarzymy literatury, która została w pracy wykorzystana. W razie pytań o dobór literatury istnieje bardzo duże ryzyko, że polegniemy.

Warto dlatego naprawdę bardzo dobrze przemyśleć to, czy rzeczywiście chcemy tak ryzykować i zlecać komuś innemu napisanie pracy. Trzeba również wiedzieć o tym, że zawsze w przyszłości istnieje ryzyko, że nasze oszustwo wyjdzie na jaw. Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy stajemy się kimś znanym, kimś ważnym. Wszyscy studiujemy przecież po to, aby coś w życiu osiągnąć, na przykład otrzymać dobrą pracę, która będzie wysoko nagradzana. Nie warto ryzykować, choć wybór oczywiście należy do każdego z osobna.

Jaki jest koszt napisania pracy magisterskiej?

Nie są to na pewno małe kwoty. Prace licencjackie są przecież wysoko wyceniane, a ich jakość nie musi być tak wysoka jak jakość pracy magisterskiej.
Niektórzy liczą sobie około 20 złotych za stronę w formacie A4, która będzie edytowana według zaleceń uczelni. Wielu autorów prac magisterskich bierze pieniądze za całość zlecenia, a nie od strony. Prace mają z reguły od 50 do 80 stron a ich koszt to około 2000-2500 złotych. Czy to dużo czy mało to każdy musi zdecydować samemu. O ile oczywiście ktoś w ogóle zainteresuje się zakupem gotowej pracy magisterskiej.

Jakie jeszcze ryzyko na nas czyha? Kupując pracę magisterską wiele osób może zostać oszukanych. Nie mamy pewności, że nasza praca nie została sprzedana również komuś innemu. W przyszłości może okazać się, że kilku autorów będzie podpisanych pod taką samą pracą magisterską. Jeśli wyjdzie to na jaw, to utrata dyplomu, a także ogromny wstyd są jak najbardziej gwarantowane. Kupując pracę ryzykujemy również tym, że ktoś napisał w niej dużo nieprawdy i praca zawiera sporo błędów. O tych błędach możemy dowiedzieć się dopiero podczas obrony naszej pracy. Będzie to naprawdę spore rozczarowanie, wstyd, a także spora kompromitacja, gdy wszystko wyjdzie na jaw.

ile powinna mieć praca magisterska

Jeśli decydujemy się na studia, to decydujmy się na nie wraz ze wszystkimi wymaganiami i zadaniami jakie przed nami stoją. Studia nie są obowiązkowe, nie każdy musi je przecież kończyć. Nie może być tak, że wszyscy będziemy magistrami, czy nawet doktorami, ponieważ w innym przypadku dyplomy nie będą tak naprawdę nic warte. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby studiować i pisać pracę magisterską, to nie powinien podejmować się tego, aby studiować. Nie każdy może nazywać się magistrem, co niestety niektórych zaboli.

Jakie uczelnie sprawdzają dokładnie prace magisterskie? Sporo osób się nad tym zastanawia. Tak naprawdę dziś praktycznie wszystkie uczelnie sprawdzają prace magisterskie bardzo rygorystycznie. Trzeba uważać na plagiat, ponieważ sprawdzane są prace w bazie wszystkich złożonych prac w uczelni, a także pośród plików tekstowych z Internetu. Nie warto ryzykować tym, że popełnimy plagiat. Każda uczelnia jest na tym punkcie uczulona.Trzeba dlatego mieć tego świadomość.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here