oczekiwania w pracy

Sytuacja na rynku pracy z każdym dniem jest coraz lepsza. Ofert jest bardzo dużo.
Pracy szukać można bezpośrednio u pracodawcy, jak również przez różne portale pracy czy agencje pracy. Im większe doświadczenie i kwalifikacje posiadamy tym łatwiej będzie znaleźć atrakcyjną pracę.
Wielu ludzi szuka pracy długo, nie mogąc zdecydować się na żadną zaproponowaną ofertę.

Przebierają w nich tak długo, że pytanie czego oczekujesz od pracy?

Ludzie szukają różnych propozycji zawodowych, które związane są z ich wykształceniem, doświadczeniem czy zainteresowaniami , jednak w przypadku idealnego miejsca pracy, większość bardzo podobnie odpowiada na pytanie „Czego oczekujesz od pracy?”.
Najważniejsze jest wynagrodzenie. To oczywiste.
Dorośli ludzie, mający na utrzymaniu rodzinę, kredyt do spłacenia i rachunki do zapłacenia, nie są zainteresowani wolontariatem.
Obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Ofert pracy jest dużo więcej niż osób do pracy. Niewątpliwie ułatwia to poszukiwanie pracy i wybieranie najlepszej możliwie oferty. Pracodawca nie ma więc łatwego zadania, jego propozycja musi być atrakcyjna i konkurencyjna.

Każdy chce zarabiać jak najwięcej

Życie jest coraz droższe, inflacja sprawia, że małe zakupy pochłaniają sporo naszego domowego budżetu, nic więc dziwnego, że atrakcyjna pensja to coś, czego pożądamy, a nawet jest niezbędne, aby móc godnie żyć.
Każda premia, czy dodatek finansowy również jest doskonałą zachętą dla potencjalnego pracownika.
Co jeszcze jest ważne, aby posada była ciekawa?
Niewątpliwie jest to pakiet socjalny. Im bardziej rozbudowany, tym bardziej oferta staje się konkurencyjna.

W dzisiejszych czasach każda większa firma oferuje ubezpieczenie medyczne, które można wykupić (przy dofinansowaniu pracodawcy) dla siebie lub dołączyć również partnera czy dzieci. To doskonała alternatywa dla Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym terminy wizyty u lekarza często są bardzo odległe.
Prywatna opieka medyczna to zatem wygoda, komfort i krótki czas oczekiwania na lekarzy specjalistów.

czego oczekujesz od pracy

Kolejnym benefitem pożądanym przez pracowników jest karta sportowa, dofinansowana lub całkowicie opłacona przez pracodawcę. Uprawnia ona do wejść na obiekty sportowe, takie jak siłownia, basen, szkoły tańca, a także groty solne i inne. Moda na uprawianie sportu trwa w najlepsze dlatego taka karta to już podstawa, w walce o pracownika.
Wielu szukających docenia również inne benefity pozapłacowe takie jak ubezpieczenie na życie, dofinansowanie kursów językowych, a także kanapki, owoce i soki dostarczane każdego dnia do firmy.

Kiedy pytamy ludzi „czego oczekujesz od pracy?” wiele osób podkreśla jeszcze jedną ważną dla nich rzecz. Mianowicie jest to możliwość pracy z domu. W czasach kiedy większość pracy wykonujemy przy pomocy komputera, pracujemy z ludźmi z wielu krajów, tak zwany Home Office staje się coraz bardziej popularny, a możliwość pracy zdalnej coraz bardziej pożądana.

Nie możemy zapominać również o samych warunkach pracy na co dzień. Czego oczekujesz od pracy? Przede wszystkim dobrej atmosfery, zgranej grupy osób, które chętnie sobie pomagają. W pracy spędzamy 8 godzin dziennie, ważne jest więc aby nasi współpracownicy byli osobami kompetentnymi, a także sympatycznymi.
Bardzo istotny jest również nasz przyszły przełożony, jego stosunek do pracowników i umiejętność współpracy z nimi. Ważne, aby nas szanował, był kompetentny, jak również sprawiedliwy.

Dobrze jest kiedy firma potrafi kilka razy do roku, przeznaczyć fundusze na integrację zespołu. Poznanie ludzi, z którymi pracuje się na co dzień w biurze, w innych okolicznościach, bardziej prywatnie, zazwyczaj tylko usprawnia współpracę, a także sprawia, że ludzie stają się bardziej zgrani.
Wielu z nas oczekuje również szkoleń organizowanych przez pracodawcę, a także realną możliwość awansu. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że firma inwestuje w pracowników, chce aby się rozwijali i przeskakiwali na kolejne szczeble kariery.

Są jednak i takie osoby, które do pracy przychodzą na osiem godzin, wykonują pracę i chcą wrócić do domu, do rodziny, gdzie mogą się zrelaksować. Kiedy zapytamy taką osobę „czego oczekujesz od pracy” z pewnością odpowie, iż najważniejsza jest gwarancja nie zostawania po godzinach i brak nadgodzin. To bardzo istotne zwłaszcza dla osób, które posiadają rodzinę, dzieci i nierzadko zaraz po pracy muszą odebrać je z przedszkola czy żłobka.

oczekiwania w pracy

Wielu pracodawców decyduje się również na dopłatę obiadów lub oferują tak zwane vouchery lunchowe, które dzięki dofinansowaniu przez firmę, pozwalają pracownikowi zjeść porządny obiad za kilka złotych.
Wszystkie te zabiegi mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby kandydatów do pracy. To proste – im więcej osób aplikuje, tym łatwiej znaleźć perełkę – doświadczonego, kompetentnego pracownika, którego zatrudnienie przełoży się bezpośrednio na obroty firmy lub postrzeganie jej przez klientów.
Zadowolony pracownik, to zmotywowany pracownik. Nastawiony na jak najlepsze wywiązanie się ze swoich obowiązków.
Warto zatem pomyśleć o pozapłacowych benefitach dla swoich pracowników. To inwestycja, która się opłaci!

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here