poniedziałek, Czerwiec 1, 2020

Co trzeba wiedzieć o kredytach dla firm?

0
kredytach dla firm

Spora część firm w czasie swojej działalności sięgnie do banku po kredyt – i nie ma w tym nic złego. Finansowanie czy to bieżących potrzeb firmy, czy to inwestycji kredytem jest często bardzo opłacalnym rozwiązaniem, choćby z racji tego, że odsetki od zobowiązania można zaliczyć w poczet kosztów uzyskania przychodu. W takim razie co trzeba wiedzieć o kredytach dla firm? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc je otrzymać?

Jakie są rodzaje kredytów dla firm?

Tak jak i w przypadku kredytów dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, tak i w przypadku kredytów dla firm spotkać się można z różnymi ich rodzajami, dostosowanymi do różnych okoliczności. Najczęściej wykorzystywane kredyty dla firm to:

 • kredyty obrotowe
 • kredyty w rachunku bieżącym
 • kredyty inwestycyjne.

Kredyty obrotowe przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z bieżącą działalnością, takich jak wynagrodzenia pracownicze, zakup paliwa, materiałów do produkcji czy towarów do sprzedaży.  Wypłacane są jednorazowo lub w transzach, zależnie od woli kredytobiorcy.

Kredyty w rachunku bieżącym przypominają znane wielu osobom prywatnym kredyty odnawialne. W ramach kredytu w rachunku bieżącym na danym koncie bankowym (może to być konto firmowe, ale też, jeśli nie mamy wymogu posiadania rachunku firmowego, konto osobiste) funkcjonuje wyznaczony limit.

Kiedy zabraknie nam własnych środków na wykonanie transakcji czy przelewu, fundusze pobierane są właśnie z przyznanego nam limitu, a następnie, kiedy zasilimy konto, jest on uzupełniany. Ten typ kredytu zazwyczaj przyznaje się na 12 miesięcy z opcją przedłużenia.

Kredyty inwestycyjne są kredytami celowymi, a więc nie możemy ich wykorzystać w inny sposób niż zostało to ustalone w banku. Za ich pomocą możemy na przykład zakupić nieruchomość czy nowe narzędzia. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka kwota kredytu, a także długi okres kredytowania.

Warunki otrzymania kredytu dla firm

Żeby móc otrzymać kredyt, co oczywiste, każda firma musi spełnić określone warunki. Jednym z nich jest odpowiednia sytuacja finansowa firmy, którą określa się między innymi na podstawie:

 • faktur
 • zeznań podatkowych
 • wyciągów z konta bankowego
 • zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami w ZUS i US.

Nie bez znaczenia jest również historia kredytowa przedsiębiorstwa. Jakiekolwiek opóźnienia w spłacie wcześniejszych bądź obecnych zobowiązań mogą znacznie utrudnić otrzymanie pozytywnej decyzji.

Jeśli niska zdolność kredytowa sprawia, że obawiamy się odmowy (lub już ją otrzymaliśmy), zdecydowanie warto skontaktować się z dobrym pośrednikiem kredytowym, takim jak doradca Habza Finanse. Uzyskamy dzięki temu wsparcie doświadczonych specjalistów, którym niestraszne jest pozyskiwanie kredytów nawet w bardzo trudnych przypadkach.

Drugi istotny warunek to staż firmy. Niektóre banki skłonne są udzielać kredytów już od pierwszego dnia działalności, ale najczęściej można spotkać się z wymogiem funkcjonowania od co najmniej 12 miesięcy. Wiąże się to z faktem, że najwięcej firm upada właśnie podczas pierwszego roku działalności, tak więc przekroczenie tego punktu jest dla banku oznaką pewnej stabilności.

W przypadku kredytu inwestycyjnego kolejnym warunkiem będzie przygotowanie biznesplanu. Warto przyłożyć się do jego przygotowania, ponieważ zwłaszcza w przypadku kredytów na wysokie sumy, to od jego zawartości zależeć może decyzja potencjalnego kredytodawcy.

Jak można zabezpieczyć kredyt dla firm?

Tak jak i to czasem bywa w przypadku kredytów dla osób prywatnych, kredyt dla firm również może wymagać dodatkowego zabezpieczenia (lub nawet kilku). Istnieją zarówno zabezpieczenia rzeczowe, jak i osobowe.

Do najczęściej spotykanych zabezpieczeń rzeczowych należą:

 • hipoteka ustanowiona na nieruchomości
 • zastaw rejestrowy (np. samochodu, maszyny)

Hipoteka ustanowiona na nieruchomości to popularny sposób zabezpieczenia przede wszystkim kredytów mieszkaniowych dla osób prywatnych, ale nie tylko. Bank dzięki niej jest w stanie przejąć i sprzedać nieruchomość w razie braku terminowej spłaty kredytu, co czyni to zabezpieczenie bardzo silnym.

Z kolei zabezpieczenia osobowe to między innymi:

 • poręczenie wekslowe
 • poręczenie cywilne
 • oświadczenie o poddaniu się egzekucji
 • cesja wierzytelności.

Zabezpieczenie kredytu zmniejsza ryzyko jego udzielenia, w związku z czym możliwe jest z reguły otrzymanie dzięki temu kredytu w większej kwocie lub nas lepszym warunkach. Zabezpieczenia stosuje się też w sytuacji, kiedy potencjalny kredytobiorca uważany jest za niepewnego.

Kredyty firmowe – podsumowanie

Nie bez powodu kredyty dla firm cieszą się w Polsce taką popularnością. Problem leży jednak w tym, że często otrzymanie ich nie będzie łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców lub takich, których sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej. Na szczęście jednak możemy znacznie zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji poprzez kontakt z wcześniej wspomnianym pośrednikiem kredytowym, którego znaleźć możemy tutaj: https://habzafinanse.com.pl. Nie dość, że oszczędzimy dzięki temu sporo czasu i nerwów, to jeszcze ekspert wynegocjuje w naszym imieniu najlepsze możliwe warunki.

Malowanie konstrukcji stalowych

0
malowanie konstrukcji stalowych, lakiernia

Odpowiednie zabezpieczenie metalu przed korozją to gwarancja trwałości konstrukcji oraz jej elementów. W celu dobrania odpowiedniego systemu antykorozyjnego trzeba określić w jakim środowisku będzie funkcjonował dany system. Malowanie konstrukcji stalowych jest dość sporym wyzwaniem dla wykonawcy.

W zależności od tego, czy będzie on elementem wyposażenia hali, magazynów, pływalni a może nawet statków morskich konieczne będzie dobranie odpowiedniej farby oraz całego systemu malowania. Oficjalna klasyfikacja środowisk zawarta jest w stworzonej normie PN-EN ISO 12944-2, dzieląca dana środowiska na pięć kategorii.

Kategorie środowiska

C1- charakteryzuje się bardzo małą korozyjnością. Dotyczy najczęściej wnętrza, czyli pomieszczenia ogrzewane z czystą atmosferą, na przykład sklepy czy biura.

C2 – To środowisko o małej korozyjności. Występuje wewnątrz budynków nieogrzewanych, gdzie spotykana jest mała kondensacja. Dotyczy to głównie hal sportowych magazynów a także na zewnątrz przy małym stopniu zanieczyszczenia atmosfery.

C3 – kategoria o średniej korozyjności. Panuje ona wewnątrz pomieszczeń produkcyjnych, gdzie występuje duża wilgotność oraz pewien stopień zanieczyszczenia powietrza. Przykładem mogą być pralnia, browary, mleczarnie. Do środowisk zewnętrznych należą atmosfery miejskie i przemysłowe.

C4 – duża korozyjność. Warunkach wewnętrznych występuje w zakładach chemicznych, pływalnia w styczniowych kropka jeżeli chodzi o obszary zewnętrzne to wyróżnia się to obszary przybrzeżna o średnio zasoleniu.

C5 – I – bardzo duża korozyjność przemysłowa – występuje ona w obszarach przemysłowych. Dotyczy budynków lub obszarów z prawie ciągłą kondensację oraz dużym zanieczyszczeniem. Obszary zewnętrzne to przemysłowe o dużej wilgotności i agresywnej atmosferze.

C5 – M – korozyjność bardzo duża morska – wnętrze budowli oraz obszary sprawy ciągłą kondensację ilu zanieczyszczeniem kropka obszary zewnętrzne to obszar przybrzeżne oraz oddalona od brzegu morza o dużym zasoleniu.

Jaką farbę wybrać?

Korozja to podstawowe zagrożenie dla stalowych konstrukcji. Jednak, aby system powłokowy był trwały i zabezpieczał konstrukcję przed zjawiskiem korozji nie wystarczy jego dobra jakość. Bardzo istotna jest przygotowanie powłoki przed wykonaniem malowania oraz aplikacją różnych części składowych systemu malarskiego. Ważnym elementem składowym jest również profesjonalne wykonanie malowania. Zastosowanie materiałów z najwyższej półki nie da gwarancji bezpieczeństwa, jeżeli samo malowanie nie będzie wykonane z należytą starannością i profesjonalizmem. Jedynie stosowanie zaleceń podanych przez producentów systemów malarskich może w 100% zagwarantować ochronę przed korozją.

Największą popularnością na ten moment cieszą się farby epoksydowe, farby poliuretanowe oraz epoksydowe modyfikowane. dzięki swoim właściwościom skutecznie wypierają z rynku farby alkaidowe, chlorokauczukowe a także poliwinylowe. Farby te nie spełniają norm środowiskowych oraz charakteryzują się niską trwałością powłok. Zalecenie producentów farb, które służą do malowania konstrukcji stalowych. Jest to b do wykonania malowania zastosować cały system. Dzięki temu można dać gwarancję na właściwe działanie swoich produktów.

Metody malarskie.

Kiedy farba zostanie wybrana należy dokonać wyboru metody jej aplikacji. Malowanie konstrukcji stalowych można wykonać pędzlem, wałkiem a także w sposób natryskowy. Duże konstrukcje stalowe charakteryzują się skomplikowanymi elementami i do ich pomalowania zaleca się wykonanie malowania natryskiem. Jego główną zaletą jest jakość wykończenia oraz możliwość dotarcia do wielu zakamarków elementach o nietypowych kształtach.

Ich wadą jest niestety niska wydajność. przed wykonaniem malowania trzeba dokonać czyszczenia powierzchni poprzez mycie alkaliczne, mycie rozpuszczalnikami lub mycia emulsjami. Malowanie farbą antykorozyjną musi być wykonane w odpowiednich warunkach inaczej jest wysokie ryzyko, że nie spełni swoich antykorozyjnych zadań. Najważniejszymi czynnikami podczas malowania jest wilgoć powietrza oraz temperaturę. to one bezpośrednio wpływają na czas schnięcia farb na także ostateczną jakość powłoki.

Gdzie znaleźć pomoc drogową w Świecku i okolicach?

0
https://www.laweta-swiecko.com.pl/

Kiedy wybieramy się w jakąkolwiek podróż czy to prywatną czy też służbową wówczas warto zaplanować wszystko już od pierwszych chwil. Jednym ze scenariuszy, które warto jest zawsze brać pod uwagę jest na przykład przykra sytuacja awarii samochodu. Taki problem może być szczególnie z resztą dotkliwy zwłaszcza na tak zwanych drogach szybkiego ruchu jak chociażby autostrada.

Odwiedzasz Polskę? Przemyśl, jak będziesz podróżować!

0
auto

Miliony Polaków mieszka poza granicami Polski. Jeśli znajdujesz się wśród nich, to z pewnością od czasu do czasu odwiedzasz swoich krewnych i przyjaciół, którzy pozostali w kraju, albo masz do załatwienia sprawy, które sprowadzają Cię do Polski. Znalezienie biletów na samolot do Polski jest bezproblemowe i zazwyczaj kosztuje grosze. Problemy mogą zacząć się po przylocie, kiedy zechcesz sprawnie przemieszczać się po kraju. Jakie środki lokomocji masz do dyspozycji?

Środki komunikacji zbiorowej – autobus, pociąg

Wydają się być pierwszym rozwiązaniem, bo jakie sięgają przyjeżdżający do naszego kraju podróżni. Jednak gęsta niegdyś sieć autobusów i pociągów z każdym rokiem ubożeje, pozostawiając wiele części kraju zupełnie odciętych od świata. Niektóre połączenia obsługiwane są raz dziennie, co przy przegapieniu swojego autobusu lub pociągu oznacza konieczność rozglądania się za noclegiem. Z tego powodu jest to najmniej wygodne rozwiązanie.

Przyjazd własnym samochodem

Niemało osób regularnie decyduje się na przyjazd do Polski własnym środkiem lokomocji. Choć rozwiązanie to ma swoje zalety – w postaci większej niezależności i czasami niższych kosztów (choć niezwykle rzadko), to wielogodzinna podróż jest bardzo wyczerpująca i naraża na niebezpieczeństwo życie i zdrowie. W przypadku osób mieszkających w Wielkiej Brytanii czy Irlandii dochodzą również utrudnienia związane z przystosowaniem pojazdów do ruchu lewostronnego.

Najlepsza opcja – wypożyczenie samochodu

Dlaczego mówimy, że to najlepsza opcja? Ponieważ umożliwia wykorzystanie tego, co najlepsze z różnych sposobów podróżowania. Przylatując do Polski samolotem, oszczędza się mnóstwo czasu (a nierzadko również pieniędzy), unika się przemęczenia towarzyszącego podróży i podnosi poziom bezpieczeństwa. Wynajmując na miejscu samochód, nadal można cieszyć się zaletami wynikającymi z posiadania własnego środka lokomocji – m.in. niezależnością i dopasowaniem stylu podróżowania do swoich potrzeb. Co ważne, takie rozwiązanie wcale nie musi oznaczać wydawania znacznych sum na wynajem samochodu – w połączeniu z przylotem samolotem często okazuje się wręcz najtańszym sposobem podróżowania do Polski. W największych polskich miastach jak Katowice, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań czy Warszawa wypożyczalnia samochodów może być umieszczona już na samym lotnisku, co pozwala na bezproblemową przesiadkę z jednego środka lokomocji na drugi. Wracając do siebie, samochód również można oddać na lotnisku, oszczędzając w ten sposób czas i jeszcze płynniej przechodząc przez całą podróż. Tak, wynajem samochodów zdecydowanie jest najlepszym rozwiązaniem!

Za co odpowiedzialny jest kierownik projektu? U nas się tego dowiesz!

0
Za co odpowiedzialny jest kierownik projektu? U nas się tego dowiesz!

W każdym projekcie bierze udział kierownik. Przeważnie jest on specjalistą z dziedziny zarządzania, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jest on odpowiedzialny za budowę zespołu, który będzie realizować zadanie. Ma kluczowy wpływ na projekt, od jego powstania, przez realizację aż po efekt i skutki. Będąc liderem grupy, ma za zadanie kontrolować i utrzymywać założenia dotyczące harmonogramu, budżetu, komunikacji czy posiadanych zasobów. Dobry kierownik projektu wyróżnia się charyzmą i wysokim stopniem odpowiedzialności.

Zadania kierownika

Zadaniami kierownika, które wynikają z jego roli są m.in. monitoring otoczenia, czyli jak najszybsze wykrywanie możliwości i zagrożeń dla projektu i przekształcanie niebezpieczeństw w okazje. Dobry kierownik jest inspiracją, eksponując swoje pozytywne cechy charakteru i wyzwalają w podwładnych chęć do pracy i wykazywania inicjatywy. Jest także twórcą misji, dzięki której tak grupa, jak i cała firma może zostać przebudowana dzięki dobremu długofalowemu myśleniu. PM (Project Manager) imponuje szybkością działania. Jest zdecydowany na podjęcie danego kroku, ponieważ instynktowna reakcja, mimo że może przynieść błędy może być efektywniejsza niż dokładna, wolna analiza. Przeważnie koszty spóźnionego działania są wyższe od rzadkich pomyłek.

Kierownik znajduje swoje miejsce na każdym etapie trwania projektu. I tak, w fazie planowania, jego najważniejszymi zadaniami są zdefiniowanie celu projektu a także oszacowanie ryzyka, opracowanie harmonogramu i budżetu prac. Tworzenie zespołu projektowego, wymaga od PM przeanalizowania zasobów ludzkich, motywacja i koordynacja powstałego zespołu, przeprowadzania szkoleń czy opracowania strategii komunikacji.

Skuteczna kontrola polega na sprawdzaniu zgodności projektu z harmonogramem, wyznaczaniu zadań podwładnym, kontrola jakości i zarządzanie kosztami projektu. To kierownik projektu jest odpowiedzialny za sporządzenie sprawozdania z wykonania projektu, musi się z niego rozliczyć i opracować całą dokumentację.

Zakres odpowiedzialności

Główną rolą kierownika projektu jest dostarczenie założonego produktu, który jest obwarowany terminem, budżetem, specyfikacją techniczną i założonym zyskiem. Pozostałymi zadaniami mogą być m.in. wybór zespołu projektowego, kontrola stanu prac, kontaktowanie się z grupą i interesariuszami. Również na jego barkach spoczywa wykrywanie problemów i podejmowanie związanych z nimi decyzji. Prowadzi także negocjacje z zainteresowanymi stronami, dostarczającymi odpowiednie materiały potrzebne do wykonania zadania bądź z jego przełożonymi. Jednak te zadania zależą od stopnia doświadczenia kierownika i złożoności zadania. To on ponosi odpowiedzialność za koordynację działań.

Kompetencje

Kierownik projektu powinien charakteryzować się dostatecznie szeroką wiedzą, aby w danym temacie mógł szybko reagować. Wykazuje on umiejętności techniczne, społeczne i koncepcyjne. Odnajduje się on równie dobrze w pracy manualnej, komunikacji z grupą oraz z łatwością obejmuje działania, które odbywają się w miejscach jego zainteresowania. Tak więc, rola PM powinna przypadać osobie, która spełnia wszystkie wymagania.

Więcej informacji znajdziecie na: https://leadership-center.pl/2019/12/kim-jest-kierownik-projektu/

Commissioning – dlaczego warto?

0
commissioning

Rozpowszechnione na rynkach zachodnioeuropejskich oraz w Stanach Zjednoczonych usługi commissioningu w Polsce dopiero raczkują, ale z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. W skrócie, commissioning polega na nadzorze inwestycji budowlanej w kierunku weryfikacji czy wprowadzane instalacje i systemy spełniają określone normy i standardy. Niekiedy, zwłaszcza w Polsce, w której jest to usługa stosunkowo nowa, commissioning jest mylony z nadzorem budowlanym czy inwestorskim, należy jednak zdecydowanie odróżnić te pojęcia.

Sale konferencyjne w Warszawie – nowa jakość szkoleń!

0
Sale konferencyjne w Warszawie

Warszawa – centrum administracyjne i biznesowe Polski. Siedziba wielu tysięcy przedsiębiorstw, które stawiają na rozwój i chęć zdobywania kolejnych rynków. Rynki te jednak czasami diametralnie różnią się od siebie, aby można było powiedzieć o sukcesie, wcześniej trzeba pojąć jak działa taki rynek poprzez wyszkolenie pracowników firmy.

Zarządca nieruchomości w Gdyni

0
Zarządca nieruchomości w Gdyni

Zarządca nieruchomości Gdynia zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w zakresie zarządzania nieruchomościami. Firma ma duże doświadczenie w branży nieruchomości i z pewnością spełni oczekiwania wszystkich właścicieli budynków, jak i wspólnot mieszkaniowych.

Rozliczenia zmorą każdego przedsiębiorcy

0
Rozliczenia zmorą każdego przedsiębiorcy

Nikt nie lubi okresu rozliczeniowego. Wynika to z bardzo podstawowej kwestii, która opiera się wyłącznie na popularnie zwanej biurokracji, tudzież papierologii, doprowadzającej niejednokrotnie przedsiębiorców lub osoby prywatne do popularnie zwanej szewskiej pasji. Dlaczego tak się dzieje?

Pomoc kancelarii adwokackiej

0
Pomoc kancelarii adwokackiej

We współczesnym świecie, pełnym przepisów, regulaminów i paragrafów pomoc prawna stała się czymś bardzo powszechnym. W niektórych przypadkach, wydawałoby się błahych, pomoc prawników okazuje się niezbędna. Zwłaszcza, że jak głosi znana prawda: nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. Szczególne znaczenie ma to w dużych miastach, które skupiają wielu ludzi oraz mnogość firm, których łącza rożne relacje i interesy.

ZOBACZ TEŻ

kredytach dla firm

Co trzeba wiedzieć o kredytach dla firm?

Spora część firm w czasie swojej działalności sięgnie do banku po kredyt – i nie ma w tym nic złego. Finansowanie czy to bieżących...
malowanie konstrukcji stalowych, lakiernia

Malowanie konstrukcji stalowych

Odpowiednie zabezpieczenie metalu przed korozją to gwarancja trwałości konstrukcji oraz jej elementów. W celu dobrania odpowiedniego systemu antykorozyjnego trzeba określić w jakim środowisku będzie...
https://www.laweta-swiecko.com.pl/

Gdzie znaleźć pomoc drogową w Świecku i okolicach?

Kiedy wybieramy się w jakąkolwiek podróż czy to prywatną czy też służbową wówczas warto zaplanować wszystko już od pierwszych chwil. Jednym ze scenariuszy, które...
auto

Odwiedzasz Polskę? Przemyśl, jak będziesz podróżować!

Miliony Polaków mieszka poza granicami Polski. Jeśli znajdujesz się wśród nich, to z pewnością od czasu do czasu odwiedzasz swoich krewnych i przyjaciół, którzy...
Za co odpowiedzialny jest kierownik projektu? U nas się tego dowiesz!

Za co odpowiedzialny jest kierownik projektu? U nas się tego dowiesz!

W każdym projekcie bierze udział kierownik. Przeważnie jest on specjalistą z dziedziny zarządzania, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jest on odpowiedzialny za budowę zespołu, który...