czwartek, maj 19, 2022

Oszczędź czas i rozlicz swoje podatki z zagranicy razem z biurem Borsuk Podatki. Szybko, łatwo i bezproblemowo online!

0
podatki

Pracowałeś za granicą i nie wiesz, jak rozliczyć podatek? Skontaktuj się z biurem Borsuk Podatki, które od dwudziestu lat pomaga Polakom składać zeznania podatkowe i odzyskiwać zwroty podatku. Rozlicz się zdalnie. Bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą i prześlesz niezbędne dokumenty, które będą zawierały informacje o Twoich dochodach za granicą. Rozliczenie podatku z zagranicy jeszcze nigdy nie było tak proste. Pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności!

Pomogliśmy odzyskać ponad 150 milionów euro 

Przez blisko dwadzieścia lat prowadzenia działalności, biuro Borsuk Podatki pomogło Polakom w odzyskaniu ponad 150 milionów euro. Sprawy dotyczyły źle naliczanych ulg podatkowych i zbyt wysoko naliczonych składek na rzecz podatku dochodowego. Eksperci z dziedziny prawa podatkowego krajów zagranicznych maksymalnie skrócą czas oczekiwania na zwrot podatku, a Ty zyskasz gwarancję, że trafią one na Twoje konto bankowe. Jeśli szukasz biura do rozliczeń zagranicznych, właśnie na niego trafiłeś. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sprawie. 

Niemcy, Holandia, Belgia, Austria. Zwrot podatku bez względu na to, gdzie pracowałeś

Rozlicz podatek z Borsuk Podatki. Nie ma dla nas znaczenia, w którym kraju pracowałeś. U nas uzyskasz, na przykład zwrot podatku z Holandii. Aby móc się o niego starać o wysłać zeznanie podatkowe do Belastingdienst, czyli holenderskiego urzędu skarbowego, musisz być w posiadaniu karty podatkowej – jaaropgave. To potwierdzenie otrzymywanego wynagrodzenia, które wydawane jest przez pracodawcę. Dzięki czemu nawet w 3 miesiące pieniądze mogą trafić na Twoje konto. Wejdź na https://borsukpodatki.pl/. Pobierz dokumenty i wypełnij je bezbłędnie. Następnie prześlij drogą elektroniczną lub tradycyjną pocztą na adres Borsuk Podatki, a nasi doradcy zajmą się resztą. 

Wiemy, jak Ci pomóc. Skontaktuj się z nami

Przez ponad dwadzieścia lat zbudowaliśmy solidne fundamenty. Pozwala to świadczyć usługi na najwyższym poziomie dla Polaków, którzy potrzebują naszej pomocy. Biuro Borsuk Podatki cieszy się zaufaniem tysięcy rodaków, którzy co roku dokonują rozliczeń zagranicznych. Dołącz do nich i Ty. Obsługujemy takie państwa jak: Belgia, Niemcy, Holandia, Czechy oraz Polskę. Z nami rozliczysz swój podatek szybko, łatwo i przyjemnie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z wypełnieniem wniosku, zgłoś się do nas i odzyskaj swoje pieniądze już teraz.

Kredyt dla spółki – skomplikowane kwestie

0
Kredyt dla spółki

Opcja taka jak kredyt dla spółki to rzecz jasna sprawa dość zawiła. Mowa tu konkretnie o tym, że tego typu kredyt biorą dwaj przedsiębiorcy, których to firmy tworzą tego typu spółkę. W tym kluczowe znaczenie ma rzecz jasna to, że ( https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ ) jeśli jedna z firm, która wchodzi w skład tej spółki kończy działalność, to doradca finansowy z biura rachunkowego traktuje tego typu sytuację jako koniec danej spółki. Wiele znaczy też i to, że nawet w czasach pewnych ekonomicznie, czyli wtedy gdy wzrost gospodarczy znajduje się w okolicy tych trzech i pół procenta na plusie branie kredytów na spółkę jest opcją nie aż tak często spotykaną, jak branie kredytu na firmę, bo w tym drugim przypadku tylko jedna osoba się zadłuża, a w tym drugim jest dwóch przedsiębiorców i jeśli drugi z nich ma obawy co do tego, że jego partner sobie poradzi, to nie sugeruje brania kredytu. Może być też odwrotnie lub może być też i tak, że to ten z gorszą kondycją finansową chce brać kredyt, a ten z lepszą nie godzi się na opcję tego rodzaju. Jednym słowem powodów do nie zawarcia tego typu umowy jest rzecz jasna sporo, bo obawy też są tymi znacznymi i w niektórych przypadkach prześwietlanie wspólnika trwa miesiącami.

Nieciekawe historie

Trafiają się też kredyty wzięte na spółkę, w których przypadku biznesowy wspólnik zabiera całą kasę i w kilka dni wyjeżdża z krajów Unii Europejskiej, czyli pozostawia partnera biznesowego ze znaczną ilością długów. Kluczowe znaczenie w tym wszystkim ma też i to, że ( https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ ) te sprawy dotyczą raczej ludzi naiwnych, którzy to za bardzo ufają swoim partnerom biznesowym, ale i osoba dostatecznie sprytna raz na jakiś czas padnie ofiarą przekrętu tego rodzaju. Tak rzecz jasna nie dzieje się często, ale się dzieje w jakichś kilku procentach przypadków, bo ludzie sporo kombinują, po to by w prosty sposób pozyskać środki finansowe. Właśnie tak bywa wtedy gdy całokształt spraw bywa tym nie jawnym. Tylko, że to nadal analiza tych skrajnych przypadków, bo w większości przypadków sytuacja jest dobrą, czyli w czasach stabilnych gospodarczo niemal wszyscy wspólnicy biznesowi dogadują się wtedy gdy trzeba spłacać te kredyty.

Inne ważne wzmianki

Jeśli chodzi o kredyty brane na spółki to jest z nimi dobrze, czyli większość jest spłacana zgodnie z warunkami zawartymi w umowie. Inaczej robi się wtedy gdy ten wzrost gospodarczy z trzech i pół procenta spada zaledwie do tych dwóch procent na plusie, czyli właśnie wtedy gdy nastaje ten typowy kryzys gospodarczy. W tych czasach raczej trzeba się spodziewać tego, że problemów dotyczących kredytów na spółki przybędzie, bo w czasach nieciekawych ekonomicznie wielu ludzi kombinuje z pozyskaniem przychodu. Kombinacje te w nielicznych przypadkach można zaliczyć do tych moralnie nie eleganckich, ale wtedy gdy sprawa jest nie jawna można być osobą moralnie nie elegancką. Niektórzy właśnie tak twierdzą, choć tym osobom ziemia zazwyczaj pali się pod nogami i dość często uciekają od skomplikowanych spraw natury finansowej.

Jak inwestować na rynku kryptowalut, aby nie stracić?

0
Jak inwestować na rynku kryptowalut

Handel kryptowalutami to działalność jednocześnie obarczona wysokim ryzykiem, jak i potencjalnie wysokim zwrotem z inwestycji. Podobnie jak na każdym innym rynku finansowym, nie ma gwarantowanych pieniędzy bądź zysków, jednak jeśli ktoś mówi Ci, że jest inaczej, powinieneś trzymać się od takiej osoby (a nierzadko brokera) z daleka. Inwestowanie w kryptowaluty to jednak bardzo lukratywny sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ jak historia pokazuje, nierzadko wystarczy zainwestować w stosunkowo nową i perspektywiczną kryptowalutę, aby cieszyć się zwrotem z inwestycji wynoszącym nawet dziesiątki tysięcy procent. Oczywiście handel kryptowalutami nie jest dla wszystkich.

Wysoka zmienność, wahania cen, akcje pump&dump, schematy Ponziego, oszustwa związane z wyjściem z inwestycji (tzw. scam-exit), podejrzane giełdy i ograniczony nadzór regulacyjny sprawiają, że zyskowny handel kryptowalutami jest zarezerwowany wyłącznie dla wykwalifikowanych, doświadczonych i zrównoważonych traderów, którym udaje się osiągać ponadprzeciętne zyski nawet podczas rynków niedźwiedzia, kiedy cały rynek od miesięcy spada, a ludzie w panice wyprzedają swoje aktywa.

Jak inwestować na rynku kryptowalut, aby nie stracić – w 4 krokach

Po pierwsze, przyda Ci się podstawowa wiedza finansowa i umiejętność analizy. Jeżeli wcześniej miałeś styczność z innymi rynkami np. FOREX, to zapewne wiesz już, czym jest analiza techniczna lub fundamentalna. Na tym rynku również się e stosuje, dlatego jeżeli wcześniej nie miałeś okazji zapoznać się z tymi pojęciami, to czas najwyższy aby przestudiować poradniki z nimi związane. Z pewnością przyda się umiejętność wyznaczenia linii trendu, wsparcia czy korzystania ze wskaźników.

Po drugie, zanim zainwestujesz w kryptowalutę, przeczytaj jej whitepaper, przeglądnij stronę, upewnij się, że jest ona prowadzona przez znaną instytucję, fundację lub firmę. Sprawdź także ewentualne partnerstwa (dobre projekty nawiązują zazwyczaj partnerstwa z firmami inwestycyjnymi i badawczymi).

Po trzecie, korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych giełd i brokerów kryptowalutowych. Warto wybrać eToro, czyli uznanego brokera oferującego dostęp do ponad 40 różnych kryptowalut. Platforma słynie z tego, że jest prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna (co jest wielkim plusem dla początkujących). Ponadto eToro udostępnia wiele wygodnych form zasilania konta np. karta kredytowa czy PayPal (sprawdź jak kupić bitcoin przez PayPal).

Po czwarte, nigdy nie inwestuj w projekty lub systemy gwarantujące wysokie zyski. Na rynku kryptowalut żeruje wielu oszustów, którzy zachęcają do korzystania z dochodowych botów tradingowych czy  rejestracji na egzotycznych platformach, na których można zarobić tysiące Euro. Oczywiście w każdym przypadku jest to oszustwo i każdy taki projekt należy zignorować. W przeciwnym wypadku można być narażonym na utratę pieniędzy.

Recykling olejów gastronomicznych odzyskuje najlepsze cechy produktu

0
ekologia

Gastronomia charakteryzuje się zużyciem różnego rodzaju olejów będących składnikiem gorących oraz zimnych dań. Oleje dodaje się do sałatek, smaży na nich mięso, w głębokim tłuszczu preparuje się frytki, warzywa czy produkty mączne. Oleje są wszechobecne w masowym żywieniu i pożądane w kuchni indywidualnej.

Przetworzone oleje gastronomiczne do recyklingu

Proces obróbki termicznej jakiej poddawany jest olej w restauracyjnych kuchniach powoduje, że nabiera on szkodliwych dla zdrowia cech. Taki przetworzony olej, bez względu na jego źródło pochodzenia, sprawia, że staje się on zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt. Powstałe kwasy tłuszczowe kończące na śmietnikach przenikają do środowiska i żyjących tam stworzeń.

Prawo dokładnie reguluje kwestię utylizacji odpadów gastronomicznych, nienadających się do dalszej obróbki. Mówi o ty ustawa o gospodarowaniu odpadami i narzuca określone procedury składowania zużytego oleju. Jednak dla przykładowej, małej i średniej gastronomii wypełnienie warunków ustawy przekracza często ich możliwości lokalowe, logistyczne i finansowe, dlatego optymalnym wyjściem z trudnej sytuacji jest decyzja o przekazywaniu odpadów firmom zajmującym się skupem, utylizacją i recyklingiem olejów.

Recykling i utylizacja olejów gastronomicznych

Lokale gastronomiczne przekazujące przetworzone oleje do skupu odpadów gastronomicznych pozbywają się kłopotu, a jednocześnie zyskują pewność, że odpady te zostaną poddane recyklingowi i nie zanieczyszczą wtórnie środowiska.

Korzyści wynikające ze współpracy z firmami skupującymi odpady i poddającymi je dalszemu recyklingowi są następujące:

  • działając całkowicie legalnie przedsiębiorca pozbywa się kłopotliwego problemu, przyczynia się do zmiany odpadu w praktyczny surowiec
  • konsumenci otrzymują tłuszcze pozyskiwane w procesie recyklingu, które są zdecydowanie tańsze niż oleje produkowane bezpośrednio z roślin czy pozyskiwane od zwierząt, dzięki temu wiele produktów i usług otrzymują atrakcyjne dla konsumenta ceny
  • recykling przetworzonych wcześniej olejów i odzyskiwanie ich walorów sprawia, że ogranicza się zapotrzebowanie na pozyskiwanie tego surowca z natury, maleje liczba odpadów, obniża się eksploatacja naszej planety

Na czym polega recykling olejów posmażalniczych? 

Największą rolę w procesie recyklingu olejów posmażalniczych odgrywa rafinacja olejów odpadowych. W trakcie procesu zostają usunięte z produktu wszelkie zanieczyszczenia oraz produkty utlenienia, by na końcu powstały czyste oleje bazowe.

W toku łańcucha utylizacji i recyklingu powstaje produkt, który może zostać ponownie użyty w różnych sferach życia. Oczyszczony ze zbędnych składników uzyskuje różny stopień jakości, w zależności od liczby potrzebnych do tego zabiegów utylizacyjnych. Niektóre z otrzymywanych surowców można przetworzyć na biopaliwa oraz wiele innych substancji potrzebnych do wytwarzania ciepła czy energii elektrycznej. Trafin Oil – dostawa i recykling olejów gastronomicznych.

Recykling olejów gastronomicznych rozwija się powoli, jednak wszystko wskazuje na to, że coraz większa liczba przedsiębiorców akceptuje tę metodę utylizacji.

Nowy smartphone

0
Nowy smartphone

Właśnie kupiłeś nowy telefon komórkowy – emocje sięgają zenitu i już nie możesz się doczekać, aby wyjąć go z pudełka i rozpakować? W końcu jest on lepszy od Twojego poprzedniego smartfona, oferuje więcej możliwości oraz o wiele lepiej wygląda! Wydaje ci się, że pierwsze uruchomienie telefonu to nic prostsze? Chociaż to niby banalna czynność, warto pamiętać o kilku czynnościach, zanim rozpoczniesz jego użytkowanie.

Pierwsze uruchomienie smartfona – o czym pamiętać?

Przede uruchomieniem smartfona powinieneś pamiętać o kilku prostych czynnościach. Pierwszą rzeczą jest sprawdzenie czy Twoja karta SIM jest zgodna z gniazdem, które znajduje się w nowym telefonie. Wcale nie jest to oczywistością, ponieważ wyróżnić można 3 rozmiary kart – mini, która zazwyczaj występuje w starszych urządzeniach, micro oraz nano SIM, dostępna w tych najnowszych. Jeżeli okaże się, że Twojej karty nie da się włożyć do nowo zakupionego smartfona będziesz musiał postarać się o adapter do karty SIM. Inną opcją jest udanie się do salonu operatora oraz poproszenie o kartę, która będzie odpowiednia. Kolejną ważną kwestią jest naładowanie baterii – warto to zrobić jeszcze przed uruchomieniem nowego smartfona, ponieważ przy okazji możesz sprawdzić, czy ładowarka jest sprawna. Chociaż naładowanie telefonu wydaje się mało ważną sprawą, to lepiej zrobić to, aby telefon się nie wyłączył w czasie konfigurowania. Warto na to zwracać uwagę szczególnie zimą – niskie temperatury przyśpieszają rozładowywanie się baterii, jeżeli więc Twoja przesyłka została zamówiona przez Internet, telefon może przyjść niemal całkowicie rozładowany.

Co jeszcze zrobić podczas pierwszego uruchomienia smartfona?

Jeżeli jesteś już pewien, że Twoja karta SIM pasuje do nowego telefonu i jest on naładowany, możesz przeprowadzić krótki test sprawności – podczas niego warto, abyś sprawdził, czy się włącza i wyłącza oraz ekran i przyciski dotykowe działają, jak należy. Jest to szczególnie ważne, gdy kupiłeś iPhone 6 używany cena jego potrafi być znacznie niższa, dlatego tym bardziej należy przyjrzeć się, czy wszystko działa poprawnie. Jeżeli nie masz jeszcze konta Google lub Apple ID będziesz musiał je stworzyć, między innymi, aby pobierać ze sklepu potrzebne aplikacje – możesz to zrobić wcześniej na laptopie, co jest nieco wygodniejsze. Pierwsze uruchomienie nowo zakupionego smartfona jest nieco dłuższe, ponieważ konfiguruje się i musi zostać zsynchronizowany z domowym Wi-Fi. Aby to zrobić, potrzebuje on dostępu do Internetu. Zaraz po włączeniu zapewne zacznie się też aktualizować i poprosi Cię o założenie blokady.

Dobra praca we Wrocławiu

0
Dobra praca we Wrocławiu

Wrocław to przepiękne miasto studenckie. Wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na studia i już zostaje na zawsze, ponieważ właśnie w tym mieście czują się najlepiej. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Wrocław to bardzo przyjazne miejsce na ziemi i każdy może czuć się dobrze w tej miejscowości.

Statystyczna kontrola procesów SPC

0
SPC

Kontrola procesów produkcji to bardzo ważny element w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Ma kluczowy wpływ na realizację celów oraz gospodarowanie zasobami, materiałami i gotowymi wytworami. Dzięki pełnej analizie, przedsiębiorca może sprawnie zarządzać wszelkimi czynnościami i procesami, które maja miejsce podczas produkcji.

Te maszyny sprawią, że podłoga w Twojej firmie będzie nieskazitelnie czysta

0
podłoga

O czystość powinniśmy dbać nie tylko w domu, ale również w przestrzeni firmowej i publicznej. Nic tak nie psuje wizerunku jak niedoczyszczone podłogi i inne brudne powierzchnie. W tych przedsiębiorstwach, gdzie wymogi higieniczne i sanitarne są bardzo wysokie, trudno obejść się bez profesjonalnego sprzętu do czyszczenia. Czyli takich urządzeń, które potrafią skutecznie wyczyścić nie tylko widoczne, ale przede wszystkim te niewidzialne dla ludzkiego oka zabrudzenia. Których urządzeń nie może zabraknąć w dbającej o porządek firmie?

Odkurzacze

We współczesnych przedsiębiorstwach coraz rzadziej spotykamy pracowników, którzy do sprzątania firmowych powierzchni używają miotły. Taki klasyczny sprzęt w warunkach przemysłowych nie jest bowiem ani praktyczny, ani skuteczny. Przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w profesjonalne odkurzacze. Duży wybór takich urządzeń oferuje sklep internetowy Pureco. Pełna oferta sprzedawcy dostępna jest pod adresem https://pureco.pl/.

Warto podkreślić, że katalog produktów obejmuje wyroby w szerokim przedziale cenowym. Najtańsze odkurzacze można z powodzeniem używać do sprzątania biur, pomieszczeń handlowych, sal restauracyjnych, instytucji kulturalnych (np. kin, teatrów). Urządzenia te charakteryzują się zwiększoną wydajnością pracy w porównaniu ze zwykłym odkurzaczem. Są lekkie oraz ciche. Do tego posiadają wytrzymały i odporny na zginanie i pęknięcia wąż.

W sprzedaży dostępne są także odkurzacze dedykowane do obiektów, w których bardzo ważna jest jakość powietrza (np. szpitali). Posiadają bowiem specjalne filtry. Tego typu urządzenia nadają się do sprzątania nie tylko odpadów, ale także płynów. W trudnych gospodarczo warunkach sprawdzają się z kolei odkurzacze przemysłowe.

Maszyny i roboty czyszczące do podłóg

Profesjonalne sprzątanie nie polega jednak jedynie na usunięciu nieczystości, ale także odpowiednim umyciu oraz wyszorowaniu podłogi. Niezwykle przydatne w tej kwestii są maszyny do czyszczenia podłóg. W opcji są zarówno modele prowadzone, jak również samojezdne maszyny czyszczące. Warto przeglądnąć ofertę Pureco.pl i wybrać urządzenie, które sprawdzi się w warunkach danego przedsiębiorstwa. W razie czego można skontaktować się z przedstawicielami sklepu, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie.

Należy podkreślić, że współczesne maszyny czyszczące wyposażone są w podajniki i dystrybutory środków chemicznych. W ten sposób mamy gwarancję, że każdy odcinek podłogi będzie tak samo czysty. Maszyny są łatwe w obsłudze. Operator steruje urządzeniem przy pomocy prostego panelu.

Szczególnie godne uwagi są roboty czyszczące, które pozwalają na zautomatyzowane sprzątanie oraz ograniczenie ilości wody. Autonomiczny robot przeznaczony jest do sprzątania na sucho i na mokro. Maszyna posiada zintegrowane czujniki ruchu, kamery i sonary, które wykrywają przedmioty i osoby, co niweluje ryzyko kolizji. Pracą urządzenia można sterować z telefonu za pośrednictwem aplikacji.

Szorowarki i polerki

W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, z całą pewnością przydadzą się szorowarki i polerki. Takie sprzęty dedykowane są do gruntownego czyszczenia i wykonywania specyficznych zabiegów renowacyjnych. 

Sprawdzają się w krystalizacji marmuru oraz konserwacji i polerowaniu podłóg winylowych i syntetycznych. Szorowarki naciskają bezpośrednio na posadzkę, przez co umożliwiają uzyskanie doskonałych rezultatów sprzątania.

Ciekawe gadżety dla małych dzieci

0
Ciekawe gadżety dla małych dzieci

Pojawienie się dziecka na świecie to niezwykle emocjonujący moment w życiu całej rodziny. Rodzice w oczekiwaniu na malucha starają się jak najlepiej przygotować zarówno siebie, jak i swoje otoczenie, aby zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju. Sklepy z akcesoriami dla dzieci oferują nam mnóstwo produktów, które wchodzą w skład wyprawki dla dzieci – niektóre są niezbędne, a inne po prostu ułatwiają rodzicom opiekę nad pociechą. Przedstawiamy kilka praktycznych gadżetów, które przydadzą się wszystkich rodzicom.

Gadżety pomocne w codziennej pielęgnacji

Kąpiel niemowlaka może stanowić niemałe wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Należy jednak do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych małego dziecka, przyczyniając się do jego prawidłowego wzrostu i dobrego samopoczucia. Co może ułatwić Ci kąpanie niemowlaka? Praktycznym gadżetem jest silikonowa wanienka składana, która zapewnia maluchowi poczucie bezpieczeństwa i pozwala na oszczędzane wody– to dużo lepszy wybór niż duża wanna. Wyposażona w termometr, umożliwia kontrolę temperatury wody, dzięki czemu kąpiel będzie dla malucha jeszcze przyjemniejsza. W dodatku jest kompaktowa i znajdzie się dla niej miejsce nawet w małych mieszkaniach. Podczas kąpieli przyda się też kubek do spłukiwania głowy, który minimalizuje ryzyko zalania dziecku twarzy, czego maluchy bardzo nie lubią. Pociechy uwielbiają bawić się zabawkami w wodzie, jednak później rodzice zastanawiają się, co robić z mokrymi zabawkami? Warto zaopatrzyć się w organizer na zabawki, wyposażony w wygodne zaczepy. Pozwala na odsączenie zabawek, dzięki czemu szybko schną i są gotowe do zabawy kolejnego dnia.

Gadżety dla dziecka przydatne na co dzień

Wybierasz się z pociechą na spacer lub jesteście na wakacjach i nie chcesz zabierać ze sobą pojemnika z mlekiem w proszku? Z pewnością do gustu przypadną Ci specjalne butelki, składające się z 3 niezależnych, zakręconych pojemniczków. Do jednego z nich możesz wsypać odmierzoną wcześniej ilość mleka. Następnie wystarczy, że dodasz do niego wody i wymieszasz. Twoje dziecko nie chce wyjść z domu bez smoczka? Z pewnością już nie raz zgubił kilka smoczków podczas jazdy w wózku lub zabawy – aby tego uniknąć, warto zawsze mieć ze sobą praktyczne etui na smoczek z uroczym motywem. Przypomina on małą kapsułę i zmieści się w każdej torebce chroniąc smoczek przed zgubieniem i zabrudzeniem. Jest też łatwy w dezynfekcji. Jeżeli jednak smoczek nagle upadł na ziemię poza domem, z pewnością zastanawiasz się jak go odkazić. Niezbędne okażą się wtedy chusteczki do czyszczenia smoczków, które są w pełni bezpieczne dla malucha i skutecznie go zdezynfekują.

Na czym polega depilacja laserowa?

0
Na czym polega depilacja laserowa

Regularne usuwanie zbędnego owłosienia to dla wielu kobiet prawdziwe utrapienie. Pozbywanie się włosków tradycyjnymi metodami depilacji często powoduje podrażnienie i zaczerwienienie skóry, a do tego daje krótkotrwałe efekty. Jest jednak na to sposób. Depilacja laserowa to nowoczesne rozwiązanie pozwalające szybko i bezboleśnie uzyskać efekt gładkiej skóry, który będzie utrzymywać się przez wiele tygodni. Zatem na czym polega depilacja laserowa i kiedy warto na nią postawić? Odpowiadamy.

Depilacja laserowa a tradycyjne metody usuwania włosków

Większość kobiet w celu pozbycia się włosków z powierzchni skóry wybiera niskobudżetowe rozwiązania, które jednak posiadają sporo wad. Najpopularniejszy sposób, czyli golenie maszynką jednorazową, jest zdecydowanie najszybszy i najtańszy. Często prowadzi jednak do podrażnień skóry i wrastania włosków, co skutkuje stanami zapalnymi. Do tego włoski odrastają już po 1-2 dniach. Na rynku znajdziemy również plastry z woskiem do depilacji, które wyrywają włoski razem z cebulkami – efekt gładkich nóg utrzymuje się nawet do 2-3 tygodni, jednak jest to metoda dość bolesna. Można także stosować kremy do depilacji, które osłabiają strukturę włosa, dzięki czemu można je bezboleśnie usunąć wraz z emulsją za pomocą szpatułki.

Depilacja laserowa – jak działa?

Najbardziej skuteczną metodą usuwania niechcianych włosków z ciała okazuje się jednak depilacja laserowa, która pozwala cieszyć się efektem gładkich nóg przez wiele tygodni. Skąd tak wysoka skuteczność w walce z owłosieniem? Wszystko dzięki wiązce światła lasera, która działa bezpośrednio na cebulki włosowe, a dokładnie na zawartą we włoskach melaninę pochłaniającą promieniowanie, co prowadzi do ich zniszczenia. Co ciekawe, laserową depilację można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i swoim domu – na rynku znajdziemy bowiem depilatory laserowe IPL, które są bezpieczne w użytkowaniu. Producenci umieszczają w opakowaniach instrukcję obsługi, dzięki czemu nawet mniej wprawione użytkowniczki poradzą sobie z prawidłowym użytkowaniem urządzenia. Depilacja laserem w domu jest obecnie zdecydowanie wygodniejsza, zwłaszcza że w czasie pandemii w gabinetach należy nosić takie gadżety jak maseczki antywirusowe.

Depilacja laserowa – jak często wykonywać zabiegi?

Aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegów, trzeba je przeprowadzać z odpowiednią regularnością. Pierwsze 3 zabiegi należy wykonywać raz w tygodniu, natomiast kolejne 4-9 najlepiej co 2-3 tygodnie. To jednak nie koniec. Włoski z czasem mogą ponownie się uaktywnić i odrastać, dlatego też należy powtarzać depilację laserem w pewnych odstępach czasu – naczęściej co 4-8 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Więcej w tym temacie można się dowiedzieć na https://biznespolski.com/.

ZOBACZ TEŻ

podatki

Oszczędź czas i rozlicz swoje podatki z zagranicy razem z biurem Borsuk Podatki. Szybko,...

Pracowałeś za granicą i nie wiesz, jak rozliczyć podatek? Skontaktuj się z biurem Borsuk Podatki, które od dwudziestu lat pomaga Polakom składać zeznania podatkowe...
Kredyt dla spółki

Kredyt dla spółki – skomplikowane kwestie

Opcja taka jak kredyt dla spółki to rzecz jasna sprawa dość zawiła. Mowa tu konkretnie o tym, że tego typu kredyt biorą dwaj przedsiębiorcy,...
Jak inwestować na rynku kryptowalut

Jak inwestować na rynku kryptowalut, aby nie stracić?

Handel kryptowalutami to działalność jednocześnie obarczona wysokim ryzykiem, jak i potencjalnie wysokim zwrotem z inwestycji. Podobnie jak na każdym innym rynku finansowym, nie ma...
ekologia

Recykling olejów gastronomicznych odzyskuje najlepsze cechy produktu

Gastronomia charakteryzuje się zużyciem różnego rodzaju olejów będących składnikiem gorących oraz zimnych dań. Oleje dodaje się do sałatek, smaży na nich mięso, w głębokim...
Nowy smartphone

Nowy smartphone

Właśnie kupiłeś nowy telefon komórkowy – emocje sięgają zenitu i już nie możesz się doczekać, aby wyjąć go z pudełka i rozpakować? W końcu...