Jak wybrać kancelarię prawną?

Zwycięstwo w sprawie sądowej, niezależnie od tego, czego ona dotyczy, w dużej mierze zależy od pomocy doświadczonej kancelarii prawnej, a w zasadzie adwokata, który będzie reprezentował w sądzie swego klienta. W jaki sposób wybrać dobrą kancelarię prawną, pośród tak dużego wyboru na rynku? Czy kierować się opiniami, długości działania firmy, czy jeszcze innymi czynnikami?

Rekomendacje oraz referencje

To zazwyczaj najbardziej wiarygodne źródło informacji o placówce, jaka jest kancelaria prawna. Wystarczy tylko wejść na jej stronę i zajrzeć do działu referencji. Jeżeli jest bogaty w pozytywne opinie, warto zastanowić się nad współpracą właśnie z tym podmiotem. Trzeba pamiętać, że często w kancelarii pracuje kilka prawników. Jeżeli potrzebny jest na przykład specjalista od spraw karnych, to należy zwracać uwagę właśnie na jego osobiste referencje.

Bardzo pomocne okazują się także rekomendacje znajomych czy rodziny, a więc zaufanych osób, które już korzystały z jakiejś kancelarii prawniczej i cenią sobie jej pomoc.

Czy postawić na doświadczenie?

Doświadczony prawnik, na przykład adwokat to taki, który działa na rynku już co najmniej kilka lat i może się pochwalić udziałem w wielu rozprawach. Dzięki temu nabył on praktycznej wiedzy, jak pomagać klientom w wielu trudnych i być może zaskakujących sytuacjach. Takie doświadczenie, jakie posiada kancelaria prawna to duży atut dla klienta, jednakże nie znaczy to, że jeżeli prawnik dopiero zaczyna, nie ma sensu z nim współpracować?

Nawet dopiero rozpoczynający karierę adwokat może okazać się cennym wsparciem w sądzie, między innymi dlatego, że nie pracuje sztampowo i schematycznie, a także brak doświadczenia przyczynia się do tego, że okazuje się być bardziej skrupulatny w swoich działaniach.

Pierwsza rozmowa z prawnikiem

Rozmowa z prawnikiem na temat konkretnej sytuacji i sprawy sądowej lub problemu, powinna się odbyć osobiście. Dzięki temu łatwiej jest uniknąć wielu niedomówień. Przede wszystkim z przedstawicielem kancelarii prawnej klient musi być szczery, nawet jeżeli złamał poważnie prawo. Tylko wtedy ma szansę na skuteczne wyjście z opresji.

Trzeba również przygotować wszelkie niezbędne do wglądu przez prawnika dokumenty, które pomogą mu się przygotować do reprezentowania w sądzie lub po prostu udzielenia jakiejś porady.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here