Testy poziomujące on-line – czy wynik zawsze jest miarodajny?

Chcesz zapisać się na kurs języka obcego, ale nie wiesz, jaki poziom wybrać? W takim przypadku wykonaj test poziomujący on-line!

Kursy językowe dostępne w szkołach nauki języków obcych są prowadzone na różnych poziomach zaawansowania.

Poziomy znajomości języków obcych – od A1 do C2

Osoby, które chcą rozpocząć naukę od początku, ponieważ nie mają żadnych kompetencji językowych w danym języku, zaczynają od kursów na najniższym poziomie. Jaki poziom powinniśmy wybrać wtedy, gdy języka uczyliśmy się już w przeszłości?

Aby określić poziom znajomości danego języka obcego, stosuje się specjalne, ustandaryzowane skale. Aktualnie wykorzystuje się najczęściej poniższą skalę opracowaną przez Radę Europy, która ma zastosowanie do języka angielskiego oraz innych języków obcych:

  • poziom A1 (początkujący) – beginner
  • poziom A2 (początkujący) – pre-intermediate
  • poziom B1 (średniozaawansowany) – intermediate
  • poziom B2 (średniozaawansowany) – upper-intermediate
  • poziom C1 (zaawansowany) – advanced
  • poziom C2 (zaawansowany) – proficient

Wykonaj test poziomujący i sprawdź swój poziom znajomości języka obcego!

Gdy zamierzamy zapisać się na kurs językowy w szkole nauki języków obcych, na miejscu możemy wykonać specjalny test poziomujący, który opracowany jest w celu określenia poziomu znajomości języka obcego.

Taki test można wykonać także samodzielnie on-line, na przykład można wybrać test poziomujący z angielskiego w Lincoln. Test poziomujący przypomina standardowy test sprawdzający znajomość danego języka obcego. Zawiera zróżnicowane pytania z gramatyki i słownictwa.

Gdy wykonujemy go on-line, zaznaczamy w nim po prostu określone odpowiedzi. Po jego wykonaniu program wykona podliczenie punktów i powie nam, na jakim poziomie znajduje się nasza znajomość języka obcego. Wynik będzie najczęściej wyrażony w postaci powyższej skali – od A1 do C2.

Najczęściej wyniki są miarodajne, właśnie dlatego testy te używane są także przez szkoły językowe w celu oceny poziomu zaawansowania kursantów.

Poznaj swój poziom znajomości języka obcego – wykonaj test poziomujący z angielskiego w Lincoln już teraz i dowiedz się, jaki poziom kursu językowego będzie dla Ciebie najlepszy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here