Programy, które powinien znać każdy przedsiębiorca

W dzisiejszych czasach każda firma, której zależy na rozwoju, powinna zaistnieć również w internecie. Firmowa strona internetowa to podstawa, a do tego promujący ją blog i profile w mediach społecznościowych. Na początku łatwo się w tym pogubić i szczególnie ludzie zaczynający działalność biznesową boją się, że nie dadzą sobie z tym wszystkim rady. Można oczywiście powierzyć stworzenie i promowanie strony oraz wszelkie działania internetowe firmy podmiotom zewnętrznym. Wiąże się to jednak często z dużymi kosztami, na które nie każdego na początku drogi biznesowej stać. Oto kilka aplikacji, które pomogą usprawnić działanie firmy w internecie.

1. Canva umożliwia tworzenie grafiki.

Canva to platforma online, która po darmowej rejestracji umożliwia tworzenie grafiki na stronę internetową, bloga, do mediów społecznościowych, aż po prezentacje czy grafiki do ulotek promujących firmę. Program nie zastąpi może profesjonalnego grafika, ale posiada kilkadziesiąt typów grafik, które mogą pomóc w stworzeniu prostych i estetycznych elementów graficznych. Samo tworzenie jest bardzo proste, a efekty naszej pracy można zapisać i wykorzystać do swoich potrzeb.

2. Google Analytics monitoruje statystyki na twojej stronie.

Google Analytics to służący do mierzenia ruchu na stronie jeden z największych systemów statystyk na świecie. Dzięki niemu będziemy wiedzieć nie tylko, ile osób odwiedziło naszą stronę, czy bloga, ale też poznamy źródła tych wejść, a nawet między innymi zainteresowania i wiek odwiedzających. Te informacje można wykorzystać w przyszłości w działaniach marketingowych.

3. Aplikacja umownik.pl umożliwia zawieranie umów przez internet.

Umownik to bardzo przydatne narzędzie do zawierania umów przez internet i negocjowania warunków. Dzięki niemu też można zweryfikować tożsamość naszych kontrahentów. Aplikacja ogranicza biurokrację i wszystko począwszy od założenia konta, poprzez stworzenie umowy i weryfikacji kontrahentów może trwać nie więcej niż 7 minut. Za pomocą specjalnego kreatora jest możliwość negocjowania warunków umowy. Zmiany, które wprowadzisz w umowie, zostaną zaznaczone na czerwono, dzięki czemu kontrahent będzie je widział. Wszystko odbywa się w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

4. Trello.com ułatwia organizację zadań.

Trello.com to narzędzie o dużych możliwościach pomagające w organizacji pracy, porządkowaniu zadań i pracy nad projektami. W firmie przydaje się do rozdzielania poszczególnych zadań pracownikom, a nawet do wspólnego opracowywania różnych projektów. Dzięki tablicom. kartom i listom możesz przystąpić do razu do działania i o niczym nie zapomnisz.

5. G Suite to pakiet narzędzi do obsługi firmowej poczty.

W pakiecie otrzymuje się firmową i we własnej domenie pocztę, kalendarz, miejsce na dysku w chmurze do przechowywania plików i udostępniania ich bez konieczności wysyłania załączników. To narzędzie, to coś dużo więcej niż profesjonalna poczta i prowadząc firmę, warto je mieć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here